Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

çimento Fabrikaları Ham Maddelerini Nasıl Elde Eder Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Buğday Çimi Nasıl Yapılır, Nasıl Elde Edilir Besin Maddelerini Tüketirken Nelere Dikkat Etmek

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Çimento Fabrikaları Ham Maddelerini Nasıl Elde Eder

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Kalker (Kireçtaşı-Klinker)
  Oldukça geniş bir kullanım alanı bulunan kalker (kireçtaşı) sedimanter bir kayaç olup, çimento üretiminde çok büyük bir önem teşkil etmektedir.
  Kimyasal bileşiminde en az %90 CaCO3 vardır. Kalkerin sertlik derecesi, Mohs sertlik skalası\'\'na göre 3, özgül ağırlığı ise 2,5-2,7 gr/cm3\'\'tür.
  Marn
  Kil ve kalker karışımı bir maddedir. Özgül ağırlığı 2,0-2,9 gr/cm3\'\'tür. Çimento sanayi için, kalker ve kilin beraber bulunduğu tek doğal hammaddedir.
  %50-70 kalker ve %30-50 kilden oluşmuş kayaca marn denir. Klinker, kil ve kalker içeren hammaddenin öğütüldükten sonra pişirilmesiyle elde edilir. Marn ise bu ikisini doğal olarak içerdiğinden ve kalkere kıyasla daha kolay öğütülmesinden dolayı, uygun bir hammaddedir.
  Kil
  Killerin ana maddesi alüminyum silikat hidratlardır. Çimentodaki alkalilerin ana kaynağı da kil bileşenleridir. Kil minerallerinin temel özelliği kimyasal bileşiminde Al2O3 bulunması ve sulu alüminyum silikattan oluşmasıdır
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş