Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

televizyon ne zaman bulundu Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Futbol ne zaman icat edildi, Futbol nasıl bulundu, Futbol nezaman bulundu, Futbolu ilk kim Mızrağı kim

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  televizyon ne zaman kim tarafından bulundu

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Televizyon 1923 yılında, John Logie Baird tarafından İngiltere\'nin Hastings kasabasında icat edilmiştir. İlk televizyon görüntüsü ise yine Baird tarafından 1926 yılında yayınlanmıştır. Başlangıçta noktalar halinde ve titrek olan görüntülerin kalitesi Baird tarafından geliştirilmiştir. Baird\'in televizyon sisteminde mekanik olarak döndürülen diskler kullanmasına karşın aynı dönemde Marconi - Emi sistemi gibi elektronik olarak işleyen rakip sistemler de üretildi.
  1930\'ların başında televizyon elektronik eşya olarak satılmaya ve geniş kitlelere hitap etmeye başladı. Örneğin 1936 Berlin Yaz Olimpiyatları Almanya\'da evlerdeki televizyonlardan izlendi.
  Renkli Televizyonlar
  1940\'larda renkli televizyon çalışmaları hız kazandı. 1950\'lerde ABD\'de ilk renkli televizyon satışa çıktı, ancak renkli televizyon ABD\'de 1960\'larda geniş kitlelerce kullanılmaya başlandı.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş