Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

türk islam büyükleri hakkında kısa bilgiler lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Türk İslam Büyükleri Hayatı Türk İslam Büyükleri Kimlerdir Türk İslam Büyükleri Listesi Türk
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Türk İslam Büyükleri Hakkında Bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ahmet Yesevi
  Ahmet Yesevi, (1093 Sayram - ö. 1166 Türkistan (Yesi), Kazakistan), Türk mutasavvıf ve şair.İlk Türk Mutasavvıfıdır. Yeseviliğin esaslarını belirlemiş bu esalar Alevi inancının belirli bir sistematiğe girmesinde temel oluturmuştur.Alevi inancının yol önderlerindendir.Nakşibendi ve Bektaşi tarikatını da çeşitli şekillerde etkilemiştir.

  Mevlânâ Celaleddin-i Belhi Rumi

  Mevlânâ Celaleddin-i Belhi Rumi (30 Eylül 1207de doğmuştur. 17 Aralık 1273te ölmüştür.), İslam ve tasavvuf dünyasında tanınmış bir Fars şair, düşünce adamı ve Mevlevi yolunun öncüsüdür.

  Hacı Bektaş-ı Veli

  Hacı Bektaş-ı Veli (1209 - 1271), Horasan Nişabur doğumlu, Anadolu Aleviliğinin oluşumunda büyük çabalar harcayan, daha sonraki yıllarda “Horasan Erenleri” diye anılanlar arasında Hacı Bektaş Veli önemli bir yer tutar.

  Nakşibend
  Muhammed Bahauddin Şah-ı Nakşibend, Nakşibendi tarikatının isim babasıdır. 1318 yılında dünyaya geldi. Asıl adı Seyyid Muhammed Bahauddin'dir.Seyyid'dir. Ölüm ve doğum yeri Kasr-ı Arifan köyüdür. 1389 yılında öldü.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş