Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

vakıfların ortaya çıkş nedenleri nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Gazetenin Ortaya Çıkış Aşamaları Edebiyattaki Yenileşme Hareketinin Ortaya Çıkış Sebepleri Nelerdir Buluşların Ortaya Çıkış Nedenleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Vakıfların Ortaya Çıkış Nedenleri Nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar

 2. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Vakıfların kuruluş amaçları toplumsal dayanışma ve yardımlaşmadır.

  Vakıfların genel amaçları içinde ekonomik ve mali bakımdan güçsüz durumda olmaları onları desteklemek, güçlendirmek ve onların sosyal ve ekonomik durumlarını düzeltmek vardır.

  Vakıflar bir yandan doğrudan doğruya komu hizmetleri yaparlarken diğer yandan da bir kısım ihtiyaç sahiplerine direkt olarak ekonomik ve mali yardımlarda bulunmaktadırlar.

  Vakıflar sadece fakir ve miskin insanlara yardım etme çerçevesinde kalmamış, ilim, irfan, imar ve kültür alanında da İslam toplumuna önemli faydalar sağlamıştır. Nitekim bu gerçeği kimse inkar etmemektedir.

  Bu milletin fazilet, cömertlik, vatanseverlik kısacası milli ve manevi ruh ile heyecanın kuvvetli bir tezahüründen başka bir şey olamayan vakıfların, Türk-İslam kültürünün yüzyıllar boyu hakim olduğu sahalarda önemli bir yer tuttuğu bilinmektedir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş