Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ayağını yorganına göre uzat atasözüyle ilgili kompozisyon Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ayağını Yorganına Göre Uzat İle İlgili Kompozisyon Ayağını Yorganına Göre Uzat Konulu Kompozisyon
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ayağını Yorganına Göre Uzat Kompozisyon

  AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT

  Her birimiz gerek fizikî, gerekse ruhî açıdan farklı yapılarda yaratılmışız. Boyumuz posumuz, huy ve davranışlarımız, becerilerimiz çeşit çeşit...
  Farklılıklarımız bir toplum için bir zenginlik. Birbirimizin eksikliklerini, farklılıklarımızla tamamlıyoruz. Farklı becerilerimiz, ilgilerimiz hayatımızı renklendiriyor, onu monotonluktan kurtarıyor.
  Kimi insanlar bu farklılıklara yanlış açıdan bakarak hayatı kendilerine zindan ederler. Başkalarının yeteneklerine, imkânlarına özenirler. Onları kıskanırlar. Onlar gibi olmak isterler.
  Bu insanlar, kendilerindeki zenginlikleri ise bir türlü göremezler, görmek istemezler. Kendi imkânlarını değerlendirmeyi düşünmekten çok, kıskançlıkla kendi gelişimlerini yine kendileri engellerler.
  Bu noktada insan, öncelikle kendisini tanımalı. Maddî ve manevî imkânlarını bilmeli. Eğilimlerini keşfetmeli. Kendine güvenmeli, kendini fark etmeli.

  Kendini fark eden insan, hayatı da anlamlandırır, hayatı keşfeder.
  Kendi imkânlarını en güzel biçimde değerlendirerek başarıyı ve mutluluğu yakalar.

  Sevgili Peygamberimiz, ''Nefsini bilen Rabbi’ni bilir'' buyuruyor. Kendimizi tanımamız, kul olduğumuzu unutmamamız şart.
  Allah'ın bize armağan ettiği; akıl, düşünce, hayal gibi maddî ve manevî bütün değerlerimizi fark ederek davranmak gerek.
  Yorganımıza göre ayaklarımızı uzatmak, İmkânlarımıza göre yaşamak. Zenginliğimizi sorumsuzca, har vurup harman savurarak harcamak değil; ölçülü, plânlı, program, düzenli bir hayatı tercih etmek. Hayatta mutlu olmanın olmazsa olmaz şartı budur.

  Kendi birikimlerini, yeteneklerini ve onu en güzel bir biçimde kullanmayı bilmeyen insanın ise varacağı nokta; pişmanlık, başarısızlık ve mutsuzluktur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş