Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

trafik ışıkları ve levhalarının yaşamımızdaki (hayatımızdaki) önemi nedir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Trafik Işıkları İlk Önce Hangi Ülkede Kullanılmaya Başlanmıştır Haritaların Yaşamımızdaki Önemi Nedir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Trafik Işıkları Ve Levhalarının Yaşamımızdaki Önemi Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Trafik ışıkları ve levhalarının hayatımızdaki önemi nedir

  Trafik ortamında sürekli hareket halinde olan, bu hareketleriyle birbirlerini etkileyen araçlar ve insanlar birbirleri için çok önemlidir Birbirlerinin nasıl hareket edeceğini, belli bir yerde nasıl davranabileceğini tahmin edebilmek isterler Acaba bu yolda dönüş yapar mı Durabilir mi Sağa mı dönecek Neden yavaşladı?

  Trafik işaretleri bizim için önemli olabilecek bu tür soruları doğru cevaplamamızı sağlarlar Kırmızı ışık yandı, şimdi tüm araçlar duracak sağa sinyal veren araç birazdan yavaşlayacak ve ilerideki kavşaktan sağa dönecek gibi.

  Bu işaretler sayesinde trafik ortamındaki belirsizlikten büyük ölçüde kurtulur, tehlikeli olabilecek durumlar için önceden önlem alabiliriz Trafik işaretlerine uymamak diğer sürücü ve yayaların tehlikeli durumlar için önlem almasını güçleştirebilir.

  Trafik işaretleri, trafik ortamında bulunan sürücü, yaya ve yolcuların ortak dilidir Bu yüzden trafik işaretlerinden oluşan bu ortak dili doğru ve yerinde kullanmak trafik güvenliği açısından çok önemlidir.

  Trafik İşaretleri karayollarının bulvar,cadde ve sokaklarda uyarı amaçlı konulan önlem levhalarıdır.Trafik işaretlerine uyulması ,trafik akışının güvenli bir şekilde akması ve yaralanma, can ve mal kaybının azalması açısından çok önemlidir.

  Ülkemizde ve dünyada bu kurallara uyulmaması can ve mal kaybının artmasında bir çok ocağın sönmesine neden olmaktadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş