Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Basketbolda Zıplama Teknikleri nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Basketbolda kullanılan malzemeler Basketbolda Üst Nedir Kaç Sayıdır Basketbolda Çalım Teknikleri Erkeklerin Kız Tavlama Teknikleri Slaytı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Basketbolda Zıplama Teknikleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Basketbolda en önemli şeylerden biri de zıplamadır. Bunu öğrenmek için çok fazla egzersiz yapmanız gerekir. Basketbol da Zıplama teknikleri:

  1- ilk olarak en az 40 cm uzunluğunda iki tane engel bulmalı ( sehpa, çanta.... ) Daha sonra bu engelleri aralıklı bir şekilde koyun. Engeller konduktan sonra üstlerinden zıplayabildiğiniz en üst noktaya kadar zıplayın.Bu hareketi 1 set 10 defa olacak şekilde 3 setten yapın.

  2- İlk alıştırmanın ardından duvara sırtınızı yaslayarak çömelin (sandalyeye oturur gibi ama altınızda sandalye olmayacak..)Neyse bu şekilde 1,5 dk. bekleyin. Bunu da 3 defa yapın.

  3- Engellerden bir tanesini aldıktan sonra çift ayak bi sağa bi sola zıplayın. Bunu da 3*10 setten yapın. Set aralarında 2 dk. dinlenme de war.

  4- 38*39;ün aynısı ama bu sefer tek ayak olacak.

  5- Daha sonra zıplayabildiğin kadar ileriye zıpla ve yere değdiğin anda bi daha zıpla(durmak yok). Bu şekilde bunu 10 defa yine 3 set halinde yap.

  6- Son olarak da konulan engellerden bi tanesini alıp üzerine in çık yaparak 3*10 setten yapabilirsiniz. Ama bu son olan yapılmayadabilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş