Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

yunanların yöresel kıyafetlerinin isim leri? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aydının Yöresel Kıyafetleri, Aydın'ın Yöresel Giysileri, Aydın yöresel kıyafetlerinin özel Mısır yöresel kıyafetlerinin isimleri yunanistanın
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 29      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yunanistan yöresel kıyafetlerinin isimleri?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Diplomatlar ve savaşçılar tarafından giyilen kıyafetlere; Foustanella/Tsolias denir.

  Vraka
  Tüm Ege adalarında bazı varyasyonlar ile giyilir Vraka Bu kostüm, vraka erkek elbise klasik türüdür. Bir panavaki (beyaz iç çamaşırı), beyaz gömlek, Karamani (şalvar), koumbouri (kolsuz yelek çarpı), kanat, Zaka (dış kılıf)) ve megalo FeSi (püsküllü kap) oluşur.

  Karagouna

  Karagouna Orta Yunanistan'daki Teselya gelen ünlü kadın kılık. Karagouna kostüm Teselya vadinin zenginliği simgeleyen parlak renkleri ile bir gelinlik olduğunu. Ismi kadınların nedeniyle kostüm ve takı ağırlığının sadece başlarını hareket olabilir yolu çıktı. Bu kostüm bir kalın siyah saçak kenarı ile beyaz bir elbise, etek boyu, beyaz bir kolsuz ceket de kollar ve nakış kenarlarında el yapımı kümeleriyle bir yün palto olan bir iç çamaşırı oluşur'' sayias'' dekore trim, kısa bir kırmızı yün zengin işlemeli yelek hissettim ve siyah veya renkli perçemli kadife kol bantları.Beline takılan kırmızı işlemeli altın iplik bantları ile apron hissettim ve nihayet siyah işlemeli baş başörtü eşarp sarılmış ve daha sonra başının etrafında bükülmüş ve alnını altın süslüdür. Bu kostüm ayırt edici özellikleri, gelinin zenginliği simgeleyen, koynunda boyunca giyilen sikkelerin zincirlerinin kaç satır vardır. Önlük, aynı zamanda bir broş ve gümüş veya altın zincir parçası süslüdür.

  Desfina (Sterea Helladas)

  kadın Desfina Yunanistan Fokida bölgenin bir köylü elbise. Püsküller ve saçak beyaz miğfer süsleyin. O an tüm beyaz uzun kollu elbise. Bu fazla siyah ve kırmızı kablo ile süslenmiş uzun beyaz bir yelek. Belden yukarısı bağlayan o parlak kırmızı kadife önlük sırmalı edilir.

  Crete

  Yunanistan'ın güney adaları için ortak olarak Girit kadınlar pantolonlu giyerler. Ayrıca ön ve arka önlük giyerler. Onların siyah keçe veya kadife ceketler zengin altın nakışlarla süslenmiş ve bunlar altın bir kolye takın. Başlarını olarak buldukları Bizans İmparatorluğu'nun başkenti Konstantinopolis (bugünkü İstanbul) kaybı için yas siyah tığ işi "mandili" giyerler. Onların gözünde sarkan püsküllü Girit Arkadi de manastırın patlama içinde kaybolmuş insanlar için gözyaşı temsil söyleniyor.Mandili düşer, bu da ele almak gerekir olmadığı bir işaretidir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş