Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

merhaba bizim bir betamız var kırmızı minicik kıpır kıpır ... ilk başta görkemli yüzgeçleri vardı ve yüzerken minik bir alev parçası gibi parlardı . bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Beta Balığı Hastalığı

  Sponsorlu Bağlantılar
  merhaba bizim bir betamız var kırmızı minicik kıpır kıpır ... ilk başta görkemli yüzgeçleri vardı ve yüzerken minik bir alev parçası gibi parlardı . bir süredir gözlemlediğime göre kuyruğu çürümeye başladı ve bu durum ilerliyor. aynı zamanda pulları matlaştı ve rengi eskisinden koyu gibi görünüyor. hastalıklara baktığımda oodinium hastalığından şüphelensem de tam belirtileri göstermiyor. nefes alış verişinde bir düzensizlik yok ve vücudunda sarı kadifemsi bir tabakada oluşmuyor. kararsızım yardımcı olmanız mümkün mü? şimdiden teşekkürler...

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Beta mikrobu tekrarlarmı
 3. Takıntı hastalığının sebepleri obsesyon belirtileri takıntı hastalığı tedavisi - takınt
 4. Trikotilomani Nedir Kıl Koparma Hastalığı - Trikotilomani Hastalığı - Trikotilomani Sebepl
 5. Crohn Hastalığının Cerrahi Tedavisi crohn hastalığı nasıl tedavi edilir - corhn hastalığı
 6. İstavrit Balığı, istavrit Balığı nasıl avlanır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Beta balıklarında genel olarak görülen hastalıklar şunlardır. Bu hastalıklara bakarak balığınız hakkında genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Beyaz Benek Hastalığı:
  Çok sık rastlanılan ve kısa sürede gerekli önlemler alınmazsa çabuk yayılan bir hastalık.Bu hastalık balığın vücudunda küçük beyaz lekelere sebep olur.Bilinen bir parazit türüdür.Balıkta iğne başı büyüklüğünde grimsi beyaz benekler görülür.İlaç tedavisi gerektirir ve tedavi ye geç kalınırsa, tedavi edilmezse, zamanla balığın halsizleşmesine ve ölmesine sebep olur.Tedavi için ilk olarak ısıyı sabit tutmalıyız.Beyaz Benek için piyasada bulunan ilaçlardan kullanılmalı.
  Örnek olarak Sera Costapur kollanılabilir.
  Hastalık, tank suyunun değişminde, ısıtıcı kullanılmayan akvaryumlarda, yeni balıklarda görülebilecek hastalık türüdür.
  Tedavi olarak ısı 28 derece olarak ayarlanmalı ve beyaz benek ilaçı kullanılmalıdır.

  Oodınıum Hastalığı:
  Bu hastalıkta bakteri ve mantarın oluşturduğu bir hastalıktır.Balığın kuyruklarıyla kanatları çürümeye başlaması oluşan bir hastalık. Daha sonra bu kısımların parçalanmasına sebep olmaya başlar,tedaviye başlanmaması halinde Gövdeye doğru ilerler, ilerlediğinde ise bu hastalığı tedavi etmek çok zordur. Tedavi için Oodınium ilaçları temin edilmelidir. Örnek Olarak Sera Oodınopur ilacı kullanılabilir.
  Bu hastalığa kuyruk çürümeside diyebiliriz renkli balıklar ve japon balıklarında daha sıklıkla görülür.Hastalık genelde akvaryumun kirli olmasından ve diğer balıkların balıkların yüzgeçlerini ısırması sonuçu oluşan bir hastalıktır.Hastalık kuyruk kısalması ve kuyrukların tel tel olmasıyla anlaşılır.
  Tedavisi: Akvaryuma tuz atılır, kuyruk çürümesi ilaçı kullanılmasında fayda vardır.

  Mantar:
  Bu hastalık ise balıklarda yaralanma sonucu görülen ve balığın yaralanmış, hırpalanmış bölgelerinde başlayan bir hastalıktır.Tedaviye başlanmazsa pamukçuklar oluşturmaya başlar.Balıkta yorgunluk ve iştahsızlık görülür.Tedavi Mycopur ilaçları kullanılmalıdır.Örnek olarak Sera Mycopur.
  Akvaryumumuzda en çok rasladığımız bir hastaık türüdür, oluşmasındaki sebepler şunlardır:

  Akvaryum içindeki pislik oluşumu bunlara en iyi örnek atılan fazla yemlerdir. Yenmeyen yemler dipe çöker ve zamanla bozulmaya başlar,bu bozulma sonuçunda asit bırakmaya başlar akvaryum içine filitrenizi de sık sık temizlemiyorsanız filitrede mantar hastalığına sebep olur.
  Tedavi için kaliteli ilaçları kullanmanzı tavsiye ederim.Bunun dışında tuz kullanılması gereklidir.25 lt. 1 çorba kaşığı kadardır.

  Balık Kenesi:
  Balıkta özellikle solungaç tarafına yakın yerlerde gözle görünebilecek bir hastalıktır.Bu hastalık balıkta kendini kuma sürtmeyle anlaşılır.İmkanınız varsa balığın üzreinden keneyi alabilirsiniz.

  Ağız Fungusu:
  Balıkta ağız kısmına yakın bir yerde görülür,ağız kısımında beyaz bir tabaka görünür.Balık ağızında bozulma baş gösterir,hastalık ilerlemesi durumunda ağız çevresi bakteriler tarafından kemirilerek balığın ölümüne sebep olur.

  Bakteriyel Solungaç Hatalığı:
  Micro bakterilerin sebep olduğu bu hastalıkta, balıklar suyun yüzeyinde yüzer, yem yemez, solunum hızlanır ve solungaç kapağı normalden fazla açılarak kenarlarında beyazlık oluşur. Yüksek oranda ölümlere yol açan bir hastalık türüdür. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş