Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

uzağı göremiyorum Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın ruh hastalıkları için dua Gözlüklerinize Rağmen Net Göremiyor musunuz Net Görememek Hakkında - Keratokonus - Keratok Papağanlarda Soğuk
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Göz hastalıkları Uzağı görememek

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Miyopluk Uzağı Görememek

  Belirtiler
  - Uzaktaki nesneleri bulanık görmek

  Genel nüfusun `sinde görülen bu basit görme sorunu, göz küresinin önden arkaya gereginden fazla uzun olmasından kaynaklanabilir. Böylece gelen ışınlar, retna yerine, onun biraz önünde odaklanabilir. Bunun sonucu olarak uzaktaki nesneler bulanık görülür.
  Yakındaki nesneleri rahatlıkla görebilirsiniz, ama eger miyopluk dereceniz çok fazlaysa
  bunda da bazı sorunlar olabilir.
  Bazen de miyopluk mercek ve korneada bulunan gereginden fazla odaklama gücünden kaynaklanabilir. Ama sonuç yine aynıdır. Yani ışınlar, retinanın önünde odaklanır.
  Miyopluk genelde çocukluk döneminde ortaya çıkar. Kız ve erkek çocuklarda aynı oranda görülür. Ergenlik döneminde hızla ilerIeyebilir. Daha sonra bir yavaşlama dönemi başlar.

  20`li ve 30`lu yaşlarda gözlük ya da lens değişimi gerekebilir. 40`lı yaşlarda zaten yaş ilerlemesiyle birlikte gelen görme bozuklukları da ortaya çıkar. Miyopluk, kalıtımsal olduğu sanılan bir rahatsızlıktır.

  Teşhis
  Eğer çocuğunuz sürekli gözlerini kısıyor,çok yakından televizyon seyrediyor,sınıfta tahtaya çok yakın oturuyor, okurken kitabı çok yaklaştırıyor ya da uzaktaki cisimleri seçemiyorsa bir göz doktoruna başvurun.
  Muayene, her iki gözdeki görmeyi (görme keskinliği) belirlemek için çocuğunuza bir tablo okutularak başlayacaktır. Okuma bilmeyen çocuklar için özel tablolar vardır(bkz. Göz Muayenesi). Ayrıca, doktorunuz uygun gözlüğü vermek için bir dizi test de yapacaktır.

  Miyopluk Ne Kadar Ciddidir?
  Eğer çocuklardaki miyopluğa erken teşhis konulmaz ve uygun gözlük verilmezse, çeşitli sosyal, duygusal ve eğitimsel sorunlar ortaya çıkabilir.

  Tedavi, Düzeltici Lensler
  Miyopluk gözlük ya da kontak lens kullanımı ile kolayca düzeltilebilir. Göz uzmanları bu konuda size yardımcı olurlar. Genelde içbükey lenslerde yapılan düzeltmeler görmeyi normale yakın, hatta normal hale dönüştürebilirler. Bu gözlük ya da lensle olabilir ancak ergenliğe erişmemiş çocuklar için lens kullanımı çok uygun değildir.

  Ameliyat
  Bir başka tedavi yöntemi "radyol keratotomi" denilen işlemdir.


  Not:Burada yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır, İlaç önerisi ve tedaviler için lütfen doktorunuza başvurunuz..
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş