Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

30 yıllık evli bir kadın ım...yıllar sonra boşanmaya karar verdik...28 yaşında evli bir kızım 25 yaşında oglum var..denenmişi tekrar deneyerek..ve belki herşey düzelir diyerek bu

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  boşanmak istiyorum...

  Sponsorlu Bağlantılar
  30 yıllık evli bir kadınım...yıllar sonra boşanmaya karar verdik...28 yaşında evli bir kızım 25 yaşında oglum var..denenmişi tekrar deneyerek..ve belki herşey düzelir diyerek bu zamana geldik..ki...eşimin sorumsuzlugu ,yıllar önce oynanan kumar masalarında kalan..umutlarımız..bitmek bilmeyen sıkıntılar omuzlarımdan inmedi hiç..batırılan işyerleri,elimizde avucumuzda ne varsa olanıda sildi süpürdü...gün geldi elektirik kesildi...gün geldi suyum kesildi...bu zaman içinde sinirlerim yıprandı..artık ciddi ciddi boşanmaya karar verdik...bu arada eşim devlet memuru...hngi durumd tazminat ..ve hangi durumda nafakamı alamam...ben magdurum ve çalışmıyorum...lütfen beni aydınlatın...tşk ederim...


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. kadın boşanmak istemezse hakları nelerdir mahkeme sürer mi yada boşanılırmı?
 3. Boşanmak üzereyim. Bunu çocuğuma nasıl anlatacağım?
 4. Peri Masalının Sonu, Boşanmak, Çiftlerin Boşanma Evreleri, Anlayışla Boşanma Yolları, Boşa
 5. Boşanmak isteyen bir kadını nasıl mahçup etti?
 6. O ninniyi istiyorum
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

  Boşanmalarda üç tür nafaka vardır
  Tedbir Nafakası: Mahkeme açıldığı zaman kadını korumak adına daha çok kadına, ama tabii genel olarak durumu kötü olan tarafa bir “tedbir nafakası”na hükmolunur. Eğer kadın dava açmışsa, bazen erkek kızar ve ödeme yapmak istemez, onu kendine muhtaç kılmaya çalışır. İşte bu tedbir nafakası bu sebeple önemlidir. Boşanma davası süresince, yani karar kesinleşinceye kadar bu nafaka sürer.
  Yoksulluk Nafakası: Boşanmayla birlikte hakim, bu tedbir nafakasının “yoksulluk nafakası”na dönüşmesini sağlar. Bu dönüşüm yapılırken dosya tamamlanmıştır zaten. Varolan duruma göre nafaka miktarının eksiltilmesine ya da artırılmasına karar verilir.
  İştirak Nafakası: Çocuklar için ise “iştirak nafakası” vardır. Yani eşler arasında bu tedbir ve yoksulluk nafakası olmasa bile, çocuğun büyüyüp topluma katılması için gereken masrafları karşılamak adına, iki tarafın da katıldığı nafaka ödenir. Hakim, taraflardan birinin bunu ödeyememe durumu olduğunu takdir ederse, tek taraflı olarak, örneğin sadece babanın ya da sadece annenin bu masrafları karşılamasına karar verebilir. Tabii tarafların yine mali durumuna göre bu kararı verir.
  Çocuklarınız büyük olduğu için siz İştirak Nafakasında faydalanamazsınız Tedbir Nafakası ve Yoksulluk Nafakası için avukatınızla görüşebirsiniz..
  Allah yardımcınız olsun... 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş