Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

karasineğin insanlara faydası var mıdır.yaratılış gayesi nedir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Karasineğin ömrü ne kadardır Karasineğin Yaşam Döngüsü Keraviyenin Faydası Nedir,Keraviyenin Faydası Var mıdır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Karasineğin İnsanlara Faydası Var Mı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Karasinek (Musca domestica), uzunluğu 5-8 mm arasında değişen, rengi genel olarak koyu gri ve siyah olan ve uçabilen bir sinek türü Pis yer, temiz yer, açık alan, kapalı alan arasında ayrım gözetmeden hemen hemen her yerde yaşayabilir.

  Karasinekler özellikle yumurtalarını dışkılara, çöplüklere, özellikle sıcak ve nemli yerlere bırakırlar Yumurtalar bir günden kısa bir sürede çatlar ve larvalar çıkar Larvalar bir iki hafta içinde pupa evresine girerler Pupa evresinde başkalaşmaya uğrayarak birkaç günde kanatlı erişkin biçimlerini alırlar.

  Karasinek larvası yaklaşık 05-1 cm boylarındadır Çöp ve gübre gibi nemli organik madde bulunan yerlere 100-150 tanesi yığın halinde yumurtalarını bırakır Çıkan larvalar organik maddelerle beslenir ve sıcak havada ortalama 7-8 günde sinek olarak uçar Çok çabuk ürerler Her türlü gıda ve çöp artıklarıyla beslenirler ve ortalama 3 km uçarak çevrede insanların yaşadığı her yeri istila ederler ve vucutlarında çok çeşitli hastalık mikropları taşıdığı için her dolaştığı şeye mikrobu bulaştırırlar Zira her 5 dakikada bir gezdiği yerlere dışkı bırakırlarKolera, diyare, dizanteri, hepatit, çocuk felci, gıda zehirlenmeleri, selmonellosis, verem gibi hastalıkları bulaştırır.

  Yazıda anlaşıldığı gibi mutlaka doğa evriminde bir yeri vardır ama hastalık bulaştırdığından uzak tutulmaya çalışılıyor. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş