Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Histamin Nedir-Histamin Hakkinda Histamin Nedir-Histamin Histamin , histi din den karboksil giderilerek üretilir. Tüm memelilerin dokularında ve çavdar mahmuzunda değişik oranlarda bulunur. Histamin Denemesi (Histamin

 1. Misafir

  Histamin Nedir-Histamin Hakkinda

  Histamin Nedir-Histamin Hakkinda
  Histamin Nedir-Histamin

  Histamin, histidinden karboksil giderilerek üretilir. Tüm memelilerin dokularında ve çavdar mahmuzunda değişik oranlarda bulunur.
  Histamin Denemesi (Histamin Tübajı)
  Mide salgısını histamin tuzuyla inceleme yöntemi. (Çok az dozda (0.5 mg) histamin, klorhidrat, sırıngayla deri altına verilir, daha sonra tübajla mideden alınan suyun hacmi, serbest ve toplam asitliği, petik (sindirim) gücü incelenir.)
  Nörobiyol: Histamin mastositlerde bazofillerin hücre içi keseciklerinde bulunur. Orada bir protein ve heparinden oluşan komplekse bağlıdır. Histamin özellikle ani aşırı duyarlılık hallerinde serbest hale geçer. Bu geçiş, bir antijen organizmaya yeniden girdiğinde mastosit zarına bağlı bir antikorla tepkimeye girişince ortaya çıkar. Bazı fiziksel olgular (deri irkilmeleri, yanıklar) sırasında da histamin serbestleşir; bazı kimyasal etkenler de onu serbest hale geçirebilir.
  Etkileri
  Histaminin histaminerjik alıcılara yapışması yoluyla ortaya çıkar. Histamin kılcal damarların genişlemesiyle beraber yerel geçirgenliğin artmasına (karıncalanma), bronşların ve bağırsakların büzüşmesine, mide, tükürük ve böbreküstü bezi özeği salgılarının artmasına neden olur.yani vazodilatasyon ve mıde mukus salgısını arttırır. Beyindeki yeri ve işlevi hakkındaki bilgiler daha kıttır; uyku-uyanıklık devrelerine, atardamar basıncının kontrolüne ve vücut sıcaklığının ayarlanmasına da katılmış olabilir.
  Histamin Alıcıları İki Kategoriye Ayrılır
  H1 tipi antihistaminikler alerjik tepkilere ve taşıt tutmalarına karşı kullanılırlar ve esasta yatıştırıcılardır. H2 tipi antihistaminikler ise mide salgılarını azaltır ve sindirim ülserlerinin tedavisinde kullanılır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Mors alfabesi hakkinda
 3. cennet papagani hakkinda
 4. Estetik Ameliyatlarının Riskleri nelerdir - Estetik Ameliyatlarının Riskleri hakkinda - Es
 5. Nlp hakkinda varsayimlar ve önermeler
 6. Mavi balınalar - Mavi balınalar Hakkinda - Gök balina - Gök balinalar hakkinda
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş