Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

balıkların hafızaları kaç saniyedir balıkların hafızaları ne kadardır Yıllardır bilinen balıkların hafızaları 3 saniyedir tezi çürütüldü. Çünkü balıkların hafızası kısa süreli değil 5 ay önce
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Misafir

  Balıkların Hafızasının Kısa Süreli Olduğu Nasıl Bir Testle Anlaşıldı

  balıkların hafızaları kaç saniyedir
  balıkların hafızaları ne kadardır

  Yıllardır bilinen balıkların hafızaları 3 saniyedir tezi çürütüldü. Çünkü balıkların hafızası kısa süreli değil 5 ay önce öürendikleri bilgileri hatırlayabiliyor.
  Son yıllarda, balıkların psikolojik özellikleri ve zihinsel kapasiteleriyle ilgili bilgilerimizde büyük bir artış olduğu söylenebilir. Artık, balıklar yalnızca içgüdüleriyle hareket eden basit canlılar değil, akıllı, sorunlarına zekice çözümler bulan, toplumsal zekâya sahip canlılar olarak kabul ediliyor. Örneğin, bazı balık türlerinin kendi sürülerindeki öteki balıkları tanıdıklarını, öteki balıklarla farklı ilişkiler geliştirdiklerini ve toplumsal ayrıcalıkların farkında olduklarını gösteren araştırmalar var. Bazı balık türlerinin araç kullandığını ve uzun süreli belleklerinin bulunduğunu gösteren araştırmalar da var. Araştırmacılar, farklı balık türlerinin farklı kültürlerinin olduğunu, düşmanlarının yerini belirlemek ve yiyecek bulmak için işbirliği yaptıklarını da gözlemlemişler.
  Yapılan araştırmada, yavru balıklara yemleri düzenli olarak belirli bir ses eşliğinde verildi. Yaklaşık bir ay süren eğitimden sonra balıklar, açık denizdeki balık çiftliklerinde kendilerine ayrılan bölümlere salıverildi. 4-5 ay sonra balıklar yetişkin olup avlanma zamanı gelince, daha önce bir ay boyunca yem verilirken çalınan ses yinelendi ve balıkların aradan uzun süre geçmesine rağmen sese geldikleri görüldü.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Alkolün İnsan Vücudunda Kısa Ve Uzun Süreli Etkilerini Anlatan Hikaye
 3. İçinde hayvanların olduğu ve nezaket belirten kısa hikayeler
 4. Balıkların Damarlarında Dolaşan Antifriz
 5. Balıkların özellikleri Nelerdir
 6. Balıkların Vücudundaki Tasarım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş