Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

göçün neden olduğu sonuçlardan hangisi devletin gözetim ve denetimi altındadır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürk Bu Sözleriyle Kişinin Ve Devletin Gelişmesinde Neden Hak Ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  devletin gözetim ve denetimi altında olan göç nedeni sonucu

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Zorunlu toplu ikamet değişiklikleri devletin gözetimi altındadır. Örneğin bir bölgede bir doğal afet olduğunda ve ikamet sıkıntısı yaşandığı zamanlarda, devlet vatandaşını denetimli olarak halkı göç ettirir.Bunun sonucunda insanlar memleketlerinden olurlar,Yeni yerleştikleri muhite ayak uydurmakta zorluk çekebilirler.

  Doğal yıkımlardan zarar gören insanlar bulundukları yerleri terk ederek koşulları daha iyi olan yerlere göç ederler. Örneğin ülkemizde 1998’de Adana’da meydana gelen depremde zarar gören birçok kişi başka kentlere göç etmişlerdir. Yine 1998’de Bartın’da meydana gelen sel felaketi ise ilçeyi yaşanamaz hale getirmiş ve göçe neden olmuştur.

  Ekonomik gelişmenin yavaş olduğu bölgelerde iş olanaklarının az olması, göçlere neden olmaktadır. İşsizlik nedeniyle yapılan göçlere işgücü göçü denir. İşgücü göçleri mevsimlik, kısa süreli veya uzun süreli olabilir. Örneğin ülkemizde yaz mevsiminde pamuk işçilerinin Çukurova’ya gelmesi mevsimlik işgücü göçüdür.

  Herhangi bir ülkenin sınırları içinde oluşan göçlerdir. Bu yer değiştirme hareketi sırasında ülke nüfusunda herhangi bir değişme söz konusu değildir. Genellikle iç göçlere bağlı olarak kent nüfusları artarken, kırsal nüfus azalmaktadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş