Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Moda nedir moda hakkında biraz bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın 2018 Takı modası, Altın Bileklik Kolye Modelleri, Takıda Son Moda, Son Moda Mücevherler

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Moda nedir moda hakkında biraz bilgi verirmisiniz

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Random House Sözlüğüne göre Moda
  Giysi, etiket, davetler ve diğerlerinin günlük alışkanlık veya stili
  Giyimin, davranışların vb. özellikle seçkin veya seçkin olmak için yapılanan bir toplum tarafından geleneksel kullanımı
  Tarz, yol
  Herhangi bir şeyin yapısı, formu
  Bu sözlükte yer alanlar… Ya günümüzde?
  Moda, Türkçe’de temel olarak bir toplumda bir zaman dilimi içerisinde öne çıkan giyim tarzlarını ifade etmekle birlikte, sadece giyim değil genel davranışlar, sanat, mimari, edebiyat ve yemek gibi bir çok konuyu da içine alan ve bir süre etkin olan toplumsal bir beğeniyi de anlatmak için kullanılmaktadır.
  Toplum hayâtına, değişiklik ihtiyacı veya süslenme arzusuyla giren, geçici yenilik. Moda, genel bir tâbirdir. Günlük hayâtın, çeşitli kısımlarında geçici bir süre hâkim olan zevk anlayışına denir.
  Modanın târihçesi mîlâddan binlerce sene öncesine uzanmaktadır. Çinlilerin, ayaklarını küçültmeleri için sıkıntılara girmesi, Bâbilli ve Asurlu erkeklerin genellikle kaba, saçaklı ve yün elbise giymeleri asırlarına göre birer moda hareketleridir.
  Kırım civarında yapılan arkeolojik kazılar sırasında M.Ö 3. ve 5. yüzyıllara âit renkli, çizgili ve değişik desende kumaşların bulunması o zamanda da modanın olduğunu ortaya koymaktadır.
  Günümüzde ise moda, internetinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamasıyla şekil değiştirmiştir. Moda, sosyal ve ekonomik bir olaydır. Ekonomik değişiklikler, âile çevresi, toplumun ahlâk anlayışı, iklimler, mevsimler, toplumun gelenekleri de moda da belirleyici etkendir.
  Moda kişinin iç dünyasını dışa vurumudur bir anlamda. Bazen özenti, bazen abartı ama moda yaşamın vazgeçilmezi halini almıştır. Dinlenen müzik dahi günümüzde moda ile ölçülmektedir. Ne derece doğrudur okuyucunun yorumuna bırakalım bunu.
  Önemli olan modaya esir olmadan içindeki modayı yaratmak, abartıya kaçmamak, kişiliğinle örtüşecek olanı seçmek olmalıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş