Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sapancada bulunan Kaplıcalar hangileridir sapanca kaplıca otelleri , Sapanca Kaplıcaları nelerdir bilgi Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sapanca Nerenin İlçesidir, Nereye Bağlıdır Amasyanın Kaplıcaları Sapanca

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sapanca Kaplıcaları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Sapancada bulunan Kaplıcalar hangileridir
  sapanca kaplıca otelleri,
  Sapanca Kaplıcaları nelerdir bilgi


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Sapanca Nerenin İlçesidir, Nereye Bağlıdır
 3. Amasyanın Kaplıcaları
 4. Sapanca Hangi İlde
 5. Sapanca gölü nerede hangi ilimizdedir
 6. Afyon Kaplıcaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

  Sakarya termal kaynaklar bakımından oldukça zengin bir potansiyele sahip. Acısu İçmesi, Kil Hamamı Kaplıcaları, Kuzuluk Kaplıcaları, Çökek Kaplıcası ve Ilıcak Köyü Gazlı Suyu her yıl binlerce kişiyi ağırlıyor. Özellikle Kuzuluk Kaplıcaları yörede sağlık turizminin gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Sapanca bölgesindeki lüks otellerdeki spa, wellness ve sağlık terapileri büyük şehirlerin stresinden arınmak isteyenler için..
  Kuzuluk Kaplıcaları
  Kuzuluk Evleri, Kuzuluk Beldesi\'nde bulunan tek kür merkezi. Merkezde lokanta, eğlence merkezi, kafeterya, alış-veriş merkezi, 20 araçlık go-kart araç pisti bulunuyor. Şifalı kaplıca sularından yararlanmak için, kapalı havuz ve dairelerin içinde bulunan küvetler kullanılıyor. Bunun için tavsiye edilen su sıcaklığı 36-38 derecedir.
  Faydası: İçme suyu olarak hazmı kolaylaştırıcı bir özelliği vardır. Banyo olarak kullanılırsa romatizma, siyatik ve mafsal ağrılara iyi gelir. Su sıcaklığı 80 derecedir.

  Kil Hamamı Kaplıcaları
  Tarihi dokusunu kaplayan Taraklı İlçesi\'ne bağlı Hacıyakuplar köyü sınırları içerisindeki Kil Hamamı Kaplıcaları, Taraklı\'ya 7 km, Adapazarı\'na 55 km, İstanbul\'a ise 185 km mesafededir. Kaplıca bir dere kenarında ve çam ormanları arasında yer alıyor. Tesislerin bahçesinde eski kaplıca binası da bulunuyor ancak günümüzde kullanılmıyor. 70 yatak kapasiteli kaplıca tesisinde duşlu, balkonlu, teraslı ve baraka tipi odalar bulunuyor. Ayrıca kaplıcanın çevresi kamp yapmaya da çok uygun.
  Faydası: 39 derece sıcaklığa sahip olup romatizma, kadın hastalıkları, sinir hastalıklarına iyi gelmektedir.
  Çökek Kaplıcası (Akyazı)
  Kuzuluk beldesi sınırları içinde bulunan kaplıcada toplam 9 kuyu bulunmaktadır. Bunlardan 4\'ü su, 5\'i ise çamur banyosu olarak kullanılmaktadır. Kaplıca suyu romatizma, siyatik ve kaşıntılara iyi gelmektedir.

  Ilıca Köyü Gazlı Suyu
  Kaplıca, Geyve\'nin 15 km güneydoğusunda Geyve-Taraklı yolunun 13. kilometresinden ayrılan bir yoldan gidilen Ilıcak köyü içinde yer almaktadır. Mineral yönünden çok zengin ve şifalı olan kaplıca suyu bromür ve iyodür de içermektedir. Suyun ortalama sıcaklığı 26 derecedir.
  Acısu İçmesi (Geyve)
  Gölpazarı yolu üzerinde Geyve İlçesinin 5 kilometre güneydoğusunda, Ahibaba köyünde bulunan içme, tadı nedeniyle acısu diye adlandırılır. Su sıcaklığı 26 derece olup, mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelmektedir. Suyun çevresi, içinden akan dere ve doğal çevresi ile mesir eve dinlenme yeri olarak özellikle hafta sonları birçok ziyaretçi ağırlamaktadır.
  alıntıdır 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş