Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

italyanın geleneksel çocuk kıyafetleri oyun ları yemekleri nelerdir öğrenmek istiyorum Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın çin çocuk oyunları kıyafetleri ve yemekleri Yunanistandaki çocuk oyunları ve
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 90      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  italyanın geleneksel çocuk kıyafetleri oyunları yemekleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İtalyanlar Nasıl Beslenir

  İtalyan yemekleri lezzetli ve sağlıklıdır. İtalyan mutfağı haklı olarak dünyanın en zarif ve en sevilen mutfaklarından birisi olarak İtalya'yı cazip hale getiren faktörlerden birisi olmuştur.

  Her bölgenin kendisine özgü spesiyalleri olmasından dolayı, «tipik» restoranlar veya trattoria'ların tercih edilmesini tavsiye ederiz.

  Ana yemek menüleri genellikle antipasto (hors d'oœuvre) ile başlar, çorba veya pasta (spagetti veya diğer makarna çeşitleri), et veya balık, sebze veya salata ve peynir, meyve veya tatlılar.

  İtalyan şarapları İtalyan peynirleri gibi meşhur ve mükemmeldir. En ünlüleri; Chianti, Frascati Valpolicella, Bardolino, Barolo, Barbera, Grignolino, Merlot ve bazı Sicilya ve Sardunya şarapları.

  Her bölgenin kendine ait spesiallerinin olması, aslında, İtalya mutfağının bu farklı bölgelerin yemeklerinin bir araya getirilmesinden oluştuğu söylenebilir. Nesiller boyu kullanılan bazı reçeteler temel olarak alınmış ve meşhur akdeniz mutfağının bir parçası olan günümüzün mutfağı oluşmuştur. Bu mutfağın spesiallerinden bir örnek verecek olursak; peynir ile veya yağda çevirdikten sonra kendi suyuyla yavaş yavaş pişirilen et ile veya hafif ateşte kaynatılmış et yahnisi ile servis yapılan ve Kuzey İtalya'nın bir spesialitesi olan ''polenta'' (mısırdan ithal edilen ve irmiğe benzeyen bir besin).

  Lombardia Bölgesi'nin en meşhur yiyeceği safranlı pilavdır. İtalya'da pilav (lapası) oldukça çeşitli şekillerde hazırlanmaktadır; bezelyeli (piselli) veya kuşkonmazlı (asparago), küçük karidesli (gamberetto) veya midyeli (cozza), yermantarlı (tartuffo) veya şampanyalı.

  Roma ve Napoli sade domates soslu (salsa di pomodoro) veya sebzeli ya da deniz ürünlü makarna (pasta) çeşitleri sunmaktadır. Hayal edilebilecek her türlü bahçe sebzesi ile hazırlanan ve Toskana'nın ödül almış meşhur zeytinyağları ile zenginleştirilen çorbalar ya da minestroni dikkate değer yiyecekler arasındadır.

  İtalya'da çok geniş alanlarda zentin, dolayısıyla, oldukça büyük miktarlarda zeytinyağı üretimi yapılmaktadır.

  Ya Piza?

  Merkezi Napolidir ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Eskiden yalnızca domates, mozarella peyniri (Mozzerella), ançuez ve zeytinyağı ile hazırlanmaktaydı (Napolitana)

  İtalya Yöresel Giysileri Kıyafetleri

  italyan yöresel kıyafetleri resimleri

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş