Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

cennet anne lerin ayakları altındadır hadis i arapça lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın cennet annelerin ayakları altındadır ilahisi cennet annelerin ayakları altındadır hadisi cennet
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  cennet annelerin ayakları altındadır hadisi arapça

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar


  Eserin İçeriği:
  Hadis-i Şerif
  Manası: "Cennet, annelerin ayakları altındadır."
  Arapça Okunuşu: "Elcennetu tahte akdâmil ummuhât."
  Hattat: Saim Özel
  Hat Yazı Stili: Celi Sülüs
  Açıklaması: Hz. Muhammed Aleyhisselam'ın anne ve baba ile ilgili birçok sözü vardır ki bu çalışmadaki anne ile ilgili olanların en meşhurlarından birisidir. Peygamber Efendimiz bu sözü bir savaşa giderken kendilerine katılmak üzere gelen bir gence söylemiştir. Gencin yaşlı bir annesi olduğunu öğrenince ona:"Sen git annene hizmet et; çünkü cennet annelerin ayakları altındadır." buyurmuştur. Böylece anneye sevgi ve hizmet görevinin, diğer bütün sevgi ve görevlerden önce olduğunu ortaya koymuştur.
  Burada anne-baba ile ilgili şu Kur’ân ayetini de vermeden geçmeyelim: "Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine "of!" bile deme; onları azarlama; ikisine de güzel söz söyle. Onları esirgeyerek alçakgönüllülükle üzerlerine kanat ger ve: "Rabbim! Küçüklüğümde onlar beni nasıl yetiştirmişlerse, şimdi de sen onlara (öyle) rahmet et!" diyerek dua et." (İsra Suresi, Ayet: 23-24)
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş