Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Aile ve Anne Sevgi si Hakkında Yazı Lazım Bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Anne sevgisi ile ilgili atasözleri Anne Sevgisi İle İlgili Sloganlar Anne
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 19      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Red face Aile ve Anne Sevgisi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Aile ile ilgili Yazı

  Aile.gif

  Aile toplumun temel yapısını oluşturur. Toplumun değer yargılarını, kültürünü ,ahlak anlayışını, görgü kuralları hep aileden topluma yayılmaktadır. Toplumu oluşturan bireyler ailelerinde bebeklik ve çocukluk dönemlerinde nasıl yetiştirildiler ise o şekilde davranış geliştirir ve toplum ile iletişim içine girerler bu nedenle aile çok önemlidir. Aile çekirdek ve geniş olmak üzere ikiye ayrılabilir geçmiş zamanlarda köy yaşantısı ile birlikte çocuklar anne baba ve dede, annane ve babannelerden oluşmaktaydı birinci derece akrabaların bir arada yaşaması geniş aileyi oluşturuyordu ancak zamanla köyden kente geçiş evlerin küçülmesi yaşam şartlarının zorlaşması ile birlikte aile yapılarıda değişmeye başladı. Artık çekirdek aile dediğimizde anne ve baba ve çocuklardan oluşan aile tipi aklımıza gelmekte ve ailerin çocuğu artık bu şekilde yaşamakta. Bunun bence olumsuz yanları bulunmakta zira huzurevleri ve yaşlı bakım evlerinde pek çok dede ve ninen olumsuz ve sağlıksız en önemliside sevgisiz ve ilgisiz bir şekilde hayatlarının son dönemlerini yaşıyorlar oysa onlar çocuklarına en muhtaç oldukları zamanda kol kanat gerip besleyip büyütüler. Aile yapısı kültürümüzün korunması geleneklerimizin nesilden nesile talınması için çok önemli bu nedenle özellikle anne ve babanın çocuklarını yetiştirirken bunları gözönünde alması aile kavramını yozlaştırmaması çok önemli, boşanmaların günümüzde sık yaşanmaya başlaması çocukların anne yada babadan bazende ikisinden de ayrı yaşaması sağlıksız ve sorunlu nesillerin ortaya çıkmasında malaesef büyük bir etken.


  Anne sevgisi ile ilgili yazı

  Anne sevgisinin değeri, diğer değerlerden çok üstün bir özellik taşır. Bu, temiz yürekli bir anneye sahip oluşumuzdan meydana gelen bir duygudur!…

  İşte, bu temiz duyguyu, kısaca şöyle anlatabiliriz: Annemiz, küçüklük anlarımızda sadece bizim iyi yolda yürümemiz, bizde de iyi ve temiz özelliklerin bulunması için, en temiz duygularını harcamıştır. Genç gecelerini, ağlamaya başladığımız ve rahatsız olduğumuz anda bizim için tüketmiştir. Bize her zaman öğütler vermiştir. İyiye doğru gittiğimiz anda, bizimle iftihar etmiş, göğsü kabarmıştır. Kötüye gittiğimiz anda da, kederlerimizle üzülmüş, yürekten ağlamıştır

  Fakat, içimizde öyle kimseler var ki… Her zaman annesine karşı gelmiş, ona elinden gelen kötülüğü yapmıştır. İşte, bu gibi kötü ve zalim kimseler, taş yürekli canavarlardan farksızdır. Onlar, anne sevgisini bilmeyenlerdendir. Bugün annesine karşı gelenin, yarın komşusuna, obasına, köyüne, giderek devletine, milletine de karşı geleceği bellidir.

  Bunun yanında, kimi kişiler; anne sevgisini tam olarak tatmış, iyi ve büyük kişiler arasında değer kazanmıştır. Onlar da annelerinin “yorgunluk çağlarında”, ona elinden gelen yardımı yapmış, gönüllerini almışlardır.

  Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğüdür.

  Fedakâr bir anneye her zaman iyi davranmalı, onu, yaptığımız her hareket ve başarılarımızla sevindirmeliyiz.

  Oyhan Hasan BILDIRKİ


  Aile Sevgisi Şiiri

  Bakarım anneme,
  Bakarım babama.
  Onlarda bana bakar,
  Sevgimiz hep artar.

  Ben oturur babam çalışır,
  Babam oturur ben çalışırım.
  Birlikte yapar,
  Birlikte çalışırız.

  Biz bir aileyiz,
  Gittikçe çoğalır.
  Gittikçe azalır,
  Ama sevgimiz hiç bitmez.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. İŞPIOIUY

  anlatım çok güzel olmuş, teşekkür ederim forumlord


 5. Kayıtsız Üye

  bu, Anne Sevgisi, anlatımı çok güzel olmuş.Çok iyi kavradım,bu kadar iyi anlatım olamaz.Ama forumlord ,bu kadar iyi yapmışki, bu kada çok iyi ki.Aile sevgisine gelince o,da muhteşem olmuş. İkisine de söyleyecek söz yok ikiside muhteşem,bu kadar iyi şeyler yazmış sınız ki sadece teşekkürler formlord.


 6. Kayıtsız Üye

  Teşekkürler çok güzel yazmışsınız


 7. Kayıtsız Üye

  güzel bir site o resmi bn çizdim öğretmen çok beğendi ''aferin gülçin'' dedi.Bende gurur duydum ve hep bu siteyi açınca o öğretmenin dediği söz aklıma geliyor ve çok duygulanıyorum şimdi eğerki okursanız sizlere kendi uydurduğum şiiri okuyacağım.

  AİLEM BENİM

  Babam, işten gelir yorgunlukla,
  Annem, babamı görünce,
  Güzel bir Türk kahvesi hazırlar,
  Babam kahveyi iştahla içer,
  Ailem hep böyle mutlu olur...!

  YAZARI:F.Gülçin YİĞİT 5-C


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş