Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlık bakanlığının amblemindeki semboller neyi ifade eder Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sağlık Bakanlığının Görevleri Nelerdir? Sağlık bakanlığının amblemindeki yılanın anlamı nedir Bayrağımız sizin için
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sağlık bakanlığının amblemindeki semboller neyi ifade ediyor

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Amblemde kullanılan simgeler sırasıyla şu şekilde özetlenebilir. Sağlığımız için gerekli olan organların en başında olan kalp dikkat çekilmesi için ön planda kullanılmıştır.İçinde ise tıbbın genel simgesi olan kendi zehri’nin panzehirini içinde bulunduran çift başlı yılan kullanılmıştır.Kalp figürünün arka kısmındaki kırmızı olarak kullanılan bölümde ise hem alt taraftan bakıldığında ülkemizin simgesi olan lale figürü hem de yukarı kısımda bulunan hilal ve yıldıza fon olarak Şanlı Türk Bayrağımızı oluşturmak için kullanılmıştır.Renk seçiminde ise başka hiçbir ülkeye nasip olmayan kendi ülkesinin ismini içinde bulunduran eşsiz renk Turkuaz kullanılmıştır.Tasarımın yuvarlak olarak seçilmesinin sebebi ise kullanımı sırasında kolaylık sağlaması ve rozet yapımına uygun olmasıdır.Bu tasarım genel anlamda hem sağlığa hem tıbba hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine uygun olarak hazırlanmıştı.

  Sağlık Bakanlığı logosunda öncelikle bir hedef ve bu zemine oturtulmuş Türkiye Cumhuriyeti sınırları ve Ay-Yıldızlı Bayrağımız bulunmaktadır.Bu ''hedef Türkiye'nin Sağlığı'' anlamını taşımaktadır.
  Bunun tam ortasına oturtulmuş yılan ve asa figürü ise Tıp Bilimi nin yüzyıllardır kullana geldiği sembollerdir.

  Asa;
  yolculuklarında hekime eşlik eden hastalarına şifa dağıtmaya giderken yorgun düşünce destek aldığı önemli bir eşya olarak yer almaktadır.Ayrıca asa sahibine bilgeliktoplumda ileri gelensaygı duyulan insan anlamı da yüklemektedir.

  Yılan ;
  önlem ve ileri görüşlülük örneğidir.Malum yılan çok eski çağlardan beri korkulan merak edilen ve saygı duyulan bir canlı olmuş kutsal olduğu inancı bir çok söylenceye kaynak oluşturmuştur.Ayrıca yılan zehirinin de tedavi edici yönü olduğuna inanılmıştır.

  Bu temel motifin etrafını barışı temsil eden zeytin dalları oluşturmaktadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. princes

  ellerinize sağlık çok güzel olmuş gerçekten ödevime ve işime yaradı.artı (+)alırım vallahi.......


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş