Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Böbrek taşı nedir nasıl oluşur Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ses Dalgası Ve Lazerle Böbrek Taşı Nasıl Kırılır Böbrek taşı nedir nasıl tedavi edilir Böbrek
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Böbrek taşı nedir nasıl oluşur

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Böbrek Taşı Nedir ve Nasıl Oluşur;

  Böbrek taşı Böbrek iç havuzunda oluşan sertleşmiş mineral kitleleridir. Böbrek taşıKüçük mineral parçacıklarının idrar birikim yerlerinde birleşmesiyle oluşur. Böbrek taşlarıbir buğday tanesi büyüklüğünde olabildiği gibi bir ceviz büyüklüğünde de olabilir. Bunlardan daha büyük böbrek taşlarına rastlansa da bu büyüklükteki böbrek taşları az rastlanır cinstendir.

  Böbrekler vücutta oluşan veya vücuda giren atıkları kandan temizler ve idrarla atılmasını sağlar. Bu atıklar idrarda tümüyle çözülmez iseböbrek taşları oluşur.

  Çok küçük parçacıklar rahatsızlık vermeden düşer. Ancak büyümüş taşlar idrar kanallarını tıkayarak, kasıklara doğru yayılan şiddetli bel ağrısı, bulantı ve kusma yaparlar.

  Böbrek Taşı hastalığı vücut kimyasındaki değişiklikler sonucu oluşur. Kalsiyum, sodyum, ürik asitte artma, sitrat, magnezyum ve günlük sıvı alımında azalma gibi. Atıkların çözünür halde rahatça dökülmesi için yeterli miktarda su içilmelidir. Atıkları çözünür hale getiren en önemli madde sitrattır. Yeterli limonata içilerek, taş oluşumunun önüne geçilebilir.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş