Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

dürüstlük insana neler kazandırır kompozisyon dürüstlük insana neler kazandırır ile ilgili kompozisyon yazısı lazım bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Tarihi Öğrenmek İnsana Neler Kazandırır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 81      

 1. sonik2121
  Sponsorlu Bağlantılar


  Dürüstlük İnsana Neler Kazandırır Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  "Dürüst olmak'' doğruluğu benimsemek ve doğru olmak demektir. Dürüstlük, özde, sözde, yaşayışta doğru ve tutarlı olmayı gerektirir. Özde, sözde ve yaşamda dürüstlük insanın içinin ve dışının bir olmasıdır. Kişi, düşündüğü ve inandığı neyse, onu söylemeli, onu yapmalıdır.

  Dürüst insan: Sözünde ve davranışlarında doğruluktan ayrılmayan doğru insan.
  Dürüstlük için erdemlerin amiral gemisi, belkide en değerlisi denebilir. Bir insanı değerli yapan, diğerlerinin yanında seçkin kılan erdemdir. Dürüstlük yalanın en büyük karşıtı olduğundan yalansız yürüyen bir toplumun ve yalansız yaşanan bir hayatın kapılarını açar. Dürüstlüğün olduğu yerde toplumun ve insan ilişkilerinin temeli çok sağlamdır, kolay kolay sarsılmaz vede yıkılmaz.
  Ticarette ve siyasettede çok önemlidir. İşlerin kolaylıkla halledilmesini sağlar. Çıkması muhtemel sorunları kaynağında çözer, en başında engeller. Ticarete akıcılık ve hız kazandırır. İlişkilerdede dürüstlük çok değerlidir. Dürüstlük güven duygusuna zemin hazırlar. Dürüstlüğünden emin olduğunuz kimseye rahatça güvenirsiniz. Güvendiğiniz kişilerle daha rahat ve mutlu olursunuz. Onlarla daha hayırlı işler yaparsınız.

  "Dürüstlüğün eninde sonunda kazandırdığı, tecrübeyle sabittir."
  Dürüst olmak, İslam dininin öğütlediği en güzel ahlak davranışlarındandır. Kuran'da Allah Hz. Peygamber'e "Emrolunduğun gibi dosdoğru ol !'' buyurmuştur. Hz. Peygamber dürüstlüğün en büyük örneğidir. Dürüst olmak için uğraşan kimseler onu örnek alabilirler.
  Dürüstlük doğru çizgisine yakın gitmektir. Doğrudan ne kadar uzaklaşırsanız hata ve kaybetme riskiniz o kadar artar.

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Misafir Üye

  Dürüstlük insana neler kazandırır ?

  Dürüst olursak emin olun ki insanlar sizi sevecektir. Çevrenizdeki insan sayısı çoğalacak siz'de mutlu olacaksınız . İnsanlar size güvenecek en gizli sırlarını sizinle paylaşacak . Arkadaşlarınız çoğalacak , sizi seven bir çok kişi olacak . Onlar size güvenecek . Hatta daha başarılı olmanızı sağlayacak . Hayatınızı güzelleştirecek.


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş