Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

mary leakey kimdir hayatı biyografisi hakkında kısa bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Lipschitz Kimdir, Hayatı Biyografisi Cahit ARF Kimdir, Hayatı Biyografisi Battani Kimdir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Mary Leakey Kimdir Hayatı Biyografisi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Mary Leakey Kimdir Hayatı Biyografisi

  Mary Leakey.jpg

  Mary Leakey 6 Şubat 1913 Yılında dünyayagelmiştir ve ilk fosilleşmiş kafasını keşfeden ingiliz arkeolog 9 aralık 1996 yılında ölmüştür.

  Mary Leakey 6 şubat 1913 yılında Mary Douglas Nicol adıyla Londrada dünyaya gelmiştir.

  Mary 83 yaşında, sadece kendi önemli araştırmalar yaptı, 9 Aralık 1996 öldü, ama bu araştırmaları kocası Louis Leakey ve oğulları Richard, Philip ve Jonathan araştırma kariyerleri için çok değerli olmuştu.

  (1913 Londra, İngiltere - 1996 Nairobi, Kenya habermolasi.com) İngiliz arkeolog ve antropolog. Eşi Louis Leakey ile birlikte bulduğu fosiller ve bu fosillere yaptığı yorumlarla tanınır.

  1987′de Olduvai Boğazı'nın güneyindeki Laetoli alanını buldu.Burada volkanik küller üzerinde 3,5 milyon yıl önce yürümüş insangillerin ayak izlerini keşfetti. Bu buluş, insanların yürümeye başladığı varsayılan ve öteden beri bilim dünyasında kuşkuyla karşılanan tarihlerden çok eskiye gidiyordu.

  Mary Leakey2.jpg

  Mary Leakey'in önemli kitapları arasında Olduvai Gorge: My Search for Early Man (1979; Olduvai Boğazı: İlk İnsanı Bulmak için Yaptığım Araştırmalar, habermolasi.com) ve otobiyografik yapıtı Disclosing the Past (1984; Geçmişi Aydınlatmak) sayılabilir.

  Yaptığı kazılar ise ;

  Leakey Dorothy Liddell altında arkeoloji onun çıraklık yapmıştı Hembury bölgesindeki Devon o da illüstrasyonlar yaptım kimin için, İngiltere,

  1930-1934. 1934 yılında o bir kazı parçasıydı Swanscombe o İngiltere'de o zamana kadar bilinen en büyük fil dişi keşfetti, ancak tanımlamak için yardıma ihtiyacı vardı.

  Yıllar geçirdiği 1935-1959, Olduvai Gorge bölgesindeki Serengeti Kuzey ovalarında Tanzanya , çok amaçlı ilkel taş kesme aletleri birçok taş aletler bulunmuştur el baltaları. Bu buluntular gelen Taş Devri'ne kadar geri 100,000 iki milyon yıl önce olduğu kadar tarih kültür.

  Mary Leakey1.jpg

  Leakey'lere bir çıkarılan Proconsul africanus üzerinde kafatası Rusinga Island 1948 Ekim'inde Mary'nin kocası öldükten sonra, o Olduvai ve onu çalışmalarını sürdürdü Laetoli habermolasi.com , Onun keşfetti, Laetoli yerinde, burada hominin 3,75 milyon yaşında idi fosilleri. O da onbeş yeni keşfedilen türlerin diğer hayvanlar ve bir yeni cins, 1976-1981 itibaren Leakey ve onu personel ortaya çıkarmak için çalıştı Laetoli hominid ayak izi bırakılmıştır iz volkanik küller yaklaşık 3.6 milyon yıl önce. Bu keşif sonrasında yıl Olduvai ve Laetoli keşifler ve hazırlama yayınları takip çalışmaları araştırma ile doldurulmuştur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş