Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

iki adet arasında kanamalarım oluyor ve adet adetlerim düzensizleşmeye başladı kanama olurkende bel de ve yumurtalıkta ağrılar var.sebebi ne olabilir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Düzensiz adet kanamalarının nedenleri nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  iki adet arasında kanamalarım oluyor ve adet adetlerim düzensizleşmeye başladı kanama olurkende bel de ve yumurtalıkta ağrılar var.sebebi ne olabilir?

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Adet öncesi gerilimin nedenleri
 3. Adet Düzensizliği Nedenleri ve Tedavisi
 4. Adet kanaması ve adet sancısının belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir
 5. Düzensiz adet görme sorunu
 6. adet döneminde baş ağrısının nedenleri nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  ADET KANAMASI SORUNLARI ve DÜZENSİZ KANAMALAR  Düzensiz Kanama Nedir?

  Normal bir adet kanaması düzeni olan bir kadın ortalama 28 günde bir (bu süre bir adet kanamasının başladığı ilk günden, diğer adet kanamasının başladığı ilk güne kadar geçen süredir) kanama görür ve bu kanama 3-7 gün arasında devam eder. İlk günlerde nispeten daha fazla olan kanama yavaş yavaş azalarak en geç 7 günde tamamen biter. Tüm bu adet dönemi boyunca kadın ortalama olarak 40 mililitre kan kaybeder. Bazı kadınlarda ek olarak iki adet kanamasının ortasına denk gelen yumurtlama döneminde birkaç damla süren lekelenme tarzında kanama olabilir. Bu kadınlarda yumurtlama esnasında oluşan bu kanama her ay tekrar eder ve normaldışı bir durum olarak kabul edilmez.

  Yukarıda anlatılan düzenden her sapma düzensiz kanama olarak tanımlanır. Her düzensizlik tipinin kendine özgü nedenleri ve tedavi şekilleri olduğundan tanı koyma aşamasında kadının doktoruna düzensizliği iyi tarif edebilmesi çok önemlidir.

  Üreme çağında olan ve aktif cinsel yaşamı olan bir kadında düzensiz kanamanın en sık görülen nedenlerinden biri gebeliğe bağlı oluşan sorunlardır. Bu nedenle düzensiz kanaması olan bir kadında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı'nın size soracağı ilk soru muhtemelen "gebelik söz konusu olabilir mi?" olacaktır. Etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanıyor olsanız dahi bu yönde incelemeler çoğu durumda yapılır.

  Adet kanaması düzensizliklerinde diğer önemli bir etken de tiroid bezi hormonlarının eksik veya fazla olmasıdır. Bu hormonların azlığı veya fazlalığı durumunda adet kanaması düzeni sıklıkla bozulur. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş