Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Postacının tanımı ve görevleri nelerdir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hz Muhammedin görevleri nelerdir, Peygamber Efendimizin Görevleri, Hz. Muhammed'in (sav) p pilot tanımı ve görevleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 27      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Postacının tanımı ve görevleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Tanımı/Anlamı


  1. Mektup, gazete, havale, paket vb.ni gönderilen yere ulaştıran posta idaresi görevlisi


  Posta Nedir - Posta Tanımı

  Mektup ,kart ve çeşitli haberleşme maddelerinin bir yerden başka bir yere gönderilmesi için hükümet tarafından yürütülen bir kamu hizmeti. Bugünkü anlamında ve en ilkel özellikle posta, yüzyıl sonlarına doğru Almanya'da kurulmuştur.İlk Çağ boyuncahizmetine rastlanmaz. Eski Yunanlılar ve Romalılarda ancak devlet işleri ile ilgili haberleşme maddeleri ve çeşitli askeri haberleşmeler için postalar kurulmuştur, Orta Çağ boyunca, postalar ilkel şekillerine devam etmiştir. Devlet, haberleşme maddelerine ilgi göstermemiş, çeşitli haberleşmeler, ancak özel olarak yapılabilmiştir.

  Yeni Çağ'ın başlarında matbaacılığın icat edilmesi ile posta işleri de gelişmiş, XV. yüzyılın sonlarında Almanya'da halkın ihtiyacını gören iç ve dış (Fransa, İtalya, İspanya'ya) postalar kurulmağa başlanmıştır.

  XVIII. yüzyılın sonlarına doğru posta işi, devlet tarafından düzenlenmeğe başlamış ve bir kamuhizmeti haline girmiştir. Kısa bir süre sonra posta işleri İngiltere'de gelişme göstererek posta 1840 yılında posta pulunun kullanılmağa başlanması ile posta işleri daha genel ve faydalı bir durum almıştır. 1863 yılında da milletlerarası postalar birliğinin kurulması ile posta İşleri milletlerarası birözellikkazanmış ve dünyanın her tarafına, çeşitli haberleşme maddeleri önceden belirli olanfiyatlarla gönderilmeğe başlanmıştır.

  Bugün posta hizmeti, hemen bütün ülkelerde, en çabuk araçlarla ve en seri bir şekilde yapılabilen önemli kamu hizmetlerinden biri özelliğindedir. Türkiye'de postanın bir kamu hizmeti olarak kuruluşu, 1839 yılında ilân edilen Tanzimat fermanından sonra olmuştur.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  bu olduğuna çok eminim


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş