Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

istiklal marşını okurken uyulması gereken kurallar Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın istiklal marşını okurken neler hissederiz istiklal marşı okunurken uyulması gereken kurallar istiklal marşında uyulması
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 17      

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  istiklal marşını okurken uyulması gereken kurallar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İstiklâl Marşı söylenirken ayakta selam dururuz. Böylece hür ve bağımsız olmanın onur ve şerefini duyarız.
  İstiklâl Marşı’mızın her kelimesinde aziz milletimizin her ocağından çıkan, her şehit ve gazinin emaneti vardır. Bunun için İstiklâl Marşı’mıza saygı duymak, onu gönlümüzde ve hayatımızda yaşatmak görevlerimizdendir.
  Bayrağımız ve İstiklâl Marşı’mız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren millî değerlerimizin biri ve en başta gelenidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. istiklal marşı okunurken uyulması gereken kurallar

  İstiklal Marşı Okunurken Gözler İlk Önce İdare Eden Kişide Eğer Notalarla Veya El Hareketleri İle Yöneten Biri Yoksa Bayrakta Olmalıdır.
  -Şehitler İçin Saygı Duruşuna Geçtiğimizde Baş Çok Hafif Önümüze Eğik Olmalı İstiklal Marşı Okunmaya Başlandığında Baş Hafif Bir Biçimde Kalkar.
  -Bayrak Yavaş İndirilir Hızlı Kaldırılır.
  -Eğer Herhangi Bir Yerde Özel Bir Tören,Kutlama Olmuyorsa İstiklal Marşı Duyduğunuzda Durmak Zorunda Değilsiniz;Okulda İstiklal Marşına Yetişeceğinizde Dışarıda Değil;Okul Kapısından İçeri Girdiğinizde Saygı Duruşuna Geçilmeli.
  -Bir Törende Sırasında Araba Kullanıyorsanız;Sadece Şoför (Yolcuların İnmesi Zorunlu Değildir.) Arabasının Yan Tarafında Saygı Duruşuna Geçer .
  -İstiklal Marşı Okunurken Baştaki Bere,Şapka Vs. Çıkarılır.
  -İstiklal Marşında Mutlaka Ayağa Kalkmak Gerekir.(Sakat Kişiler Hariç.)
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş