Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Deprem srasında karşılaşılabilecek tehlikeler NeLer ? Arkadaş Lar Lütfen Yazınız ...... Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Deprem Su Baskını Ve Yangın Sırasında Karşılaşılabilecek Tehlikeler Kısaca
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 79      

 1. Prencess
  Sponsorlu Bağlantılar


  Wink Deprem Sırasında Karşılaşılabilecek Tehlikeler Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Depremin Tehlikeleri ve Korunma Yolları Bir Sergiyle Anlatıldı


  ŞAM – Depremin tehlikeleri ve depremden korunma yolları; Şam’daki Nebil Yunus Okulunda açılan bir eğitim sergisiyle anlatıldı.

  Eğitim Bakanlığı, Kızılay, İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansı işbirliği ile açılan serginin hedefi; öğrencilere, ailelere ve eğitim kadrolarına, deprem, deprem sırasında yapılması gerekenler ve depreme dayanıklı yapılar hakkında bilgi vermek.
  Sergide ayrıca; dünyada meydana gelen yıkıcı depremler, deprem izleme ve kontrolüyle ilgili tablolar sergilendi.
  Sergilenen tablolar; deprem tahmin mekanizmaları, deprem merkez üssü, Richter ölçeği ve sismikyoğunluk, depremin çevre görüntüsü ve kentsel alanlar üzerindeki etkisi hakkındaki sorulara da yanıt veriyor.
  Eğitim Bakanı Yardımcısı Süleyman el-Hatib; serginin, sanat yaratıcılığı ve aktivitelerini kullanarak, doğru ve ikna edici bilimsel temellere dayanan düşünceleri harekete geçirmeyi, deprem ve doğal afetlerden planlı korunma kültürünü geliştirmeyi başardığını söyledi.
  Çocukların ve öğrencilerin, öğrenim aşamasında, deneyim ve bilgi kazanma gücüne sahip olduklarına işaret eden el-Hatip, bu nedenle bu tip etkinliklerin önem kazandığına dikkat çekti.  Öte yandan İsviçre’nin Şam Büyükelçisi Martin Ashbachr;”serginin birinci hedefi, doğal afetlerin etki ve şiddetini azaltmak, bilinç ve kültürü arttırarak bu afetlere karşı nasıl davranacağını bilen beşeri potansiyeller yaratmaktır” diyerek İsviçre Kalkınma ve İşbirliği Ajansının, depreme dayanıklı bina ve tesislerin tasarımı konusunda, Arapçayla yazılı 10 bin broşür hazırlayarak mühendis ve mimarlara dağıtacağını bildirdi.
  Suriye Kızılay Örgütü Sekreteri Abdülrezzak Cebiro ise; son yıllarda, doğal afet ve depremlerden dolayı binlerce insanın öldüğünü, milyonlarca insanında evsiz barksız kaldığını belirterek “bu durum kalkınma süreci ve toplumsal gelişmeyi olumsuz etkilerken doğal afetlerle mücadele mekanizmaları belirleme ihtiyacı doğurdu” diye belirtti.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş