Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

sağlık alanında topluma öncü olmuş bir kişinin hayat hikayesi lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın sağlık alanında topluma öncü olmuş bir insanın hayat hikayesi sanat

 1. Kayitsiz Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Talking sağlık alanında topluma öncü olmuş bir kişinin hayat hikayesi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik Kimdir?

  Son günlerde adını sıkça duymuş olabileceğiniz haberdisk.com olarak 10 Eylül tarihinde isminden bahsedilen doktorun kim olduğu oldukça merak konusu.

  Genel Cerrah Doç. Dr. Alper Çelik ve Dr. Kazunori Kasam Japonya’dan İstanbul’a gelerek şeker hastalığını ameliyat ile tedavi edecekler. Bu iki doktorun ismi sözkonusu haberde de yer aldı. Kendisi 14 Eylül 2018 tarihinde Taksim Alman Hastanesi’nde diyabet rahatsızlığı ve ameliyat ile tedavi edilmesi hakkında bilgilendirme konferansı verdi. Ancak bu bilgiler bana yetmediği için araştırma yoluna gittim.

  İnternetten birkaç yöntem ve değişik anahtar kelimeler ile arama yaptım. Ancak el ile tutulur bir sonuç bulamdım. Bu cümle sözkonusu cerrahın güvenilmez biri olduğu anlamını çıkarmasın. İsim benzerliğinden dolayı emin olamadığım bilgileri de (yanlış bilgilendirme olmasın diye) haber içerisine alamadım.

  Sonuç olarak şunu söylemeliyim ki ben dahil pek çok kişi ( özellikle diyabet hastalığından rahatsız şeker hastası yakınları ) bu doktorun kim olduğunu merak ediyor ve öğrenmek istiyor.

  Güncelleme: En nihayetinde doktor hakkında bir web sitede bilgiye ulaştım ve hemen sizler ile paylaşıyorum.

  Doç. Dr. Alper Çelik’in Hayatı ve Biyogrofisi  26.02.1975 yılında Aksaray’da doğdu. İlkokulu İskenderun Namık Kemal İlkokulu ortaöğrenimini İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıbbiye eğitimine başladı. 2000 yılında Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi ihtisasına başladı ve 2004 yılında ihtisasını tamamladı. 2005 yılında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde önce öğretim üyesi, sonrasında Yrd. Doç. Dr. olarak öğretim üyeliği yaptı. 2007 yılında Prof. Dr. Fumio Konishi’nin davetlisi olarak Japonya Saitama Medical Center of Jichi Medical University’de clinical and research fellow olarak çalıştı. Bu sürede iki adet araştırma projesi tamamladı ve aynı dönemde Dr. Kazunori Kasama ile çalışma ve araştırma yapma imkanı buldu. 2008 yılında öncelikle Brezilya Sao Paolo Sao Camilio Hospital’de Dr. Ricardo Cohen ve Dr. Louis Berti ile çalışma olanağı buldu. Sonrasında Hindistan’da Dr. Muffazal Lakdawala ve Dr. Suren Ugale ile çalıştı. Bu sürede 1. ACMOMS (1st Asian Consensus Meeting on Metabolic Surgery) toplantısına oylama üyesi olarak katıldı. 2009 yılında askerlik görevini Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tamamladı ve 2018 yılında önce İtalya Genova’da Uluslar arası Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Derneği Başkanı ve Obesity Surgery Dergisi’nin Şef Editörü Prof. Dr. Nicola Scopinaro’nun yanında BPD (Biliopankreatik Diversiyon) ameliyatının eğitimini aldı.

  Aynı yıl içinde Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ndeki görevinden ayrılarak Universal Hospitals bünyesindeki Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak çalışmaya başladı. 2018 yılında öncelikle Hindistan Hyderabad kentinde Ileal İnterpozisyon Operasyonu ile ilgili 1. Dünya Workshop uygulamasına katıldı ve bu ameliyat ile ilgili olarak Dr. Surendra Ugale ve Dr. Aureo DePaula ile çalışma imkanı buldu. 2018 yılında Japonya’da yapılan IFSO-APC (International Federation For Surgical Treatment of Obesity and Related Disorders-Asia Pacific Chapter) toplantısında oturum başkanlığı ve konsensus konferansında oylama üyeliği yaptı. 2018 yılı Haziran ayında Doçent olan Çelik son olarak Eylül ayında Almanya Hamburg’da yapılan IFSO toplantısına katıldı. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve Japonca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş