Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

temiz çevre ile ilgili hikaye , temiz çevre ile ilgili hikayeler ve öyküler varmı ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Temiz Çevre İle İlgili Kısa
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 309      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Temiz Çevre İle İlgili Hikayeler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Çevre katili teyze!  Kızgın güneşin ve kumların ortasında uzanmış, çocuk sesleriyle karışık dalga sesleri eşliğinde kitabımı okuyordum ki, ayağıma bir tarafı yırtılmış çocuk kolluğu uçtu geldi.
  Tuttum tabi refleksle ve sahibi kim acaba diye sağıma soluma bakındım. Arkamdaki şemsiyede oturan yaşlı kadının torunununmuş. Uzatınca koştu aldı.
  Aradan çok değil 10 dakika kadar bir süre geçmişti ki, kolluk yine uçtu. Bu sefer kahraman bir amcaydı. Kolluğun yırtık olduğunu, denizde kullanmanın tehlikeli olabileceğini söyleyip, yaşlı teyzenin yanına koydu.
  Yaşlı teyze de “Zaten deminden beri atıyoruz denize, tutup tutup geliyorsunuz” dedi.
  Oha dedim tabi ama içimden. Aradan yine birkaç sayfalık süre geçmişti ki, kolluk yine ayağıma takıldı. O anda kan beynime sıçradı. Aldım kolluğu yerden, kadına yedirmedim tabi
  - “Kolluğunuz yine uçtu, eğer artık kullanmayacaksanız denizlerimiz çöplük değil, kumsalın bitişinde çöp bidonları var, oraya atabilirsiniz” dedim.
  - “Hıh!” dedi sadece.
  Şortumu, terliğimi giyip, havlumu topladım, kitabımı alıp, uzaklaşırken arkamı döndüğümde önünün açılmasını fırsat bilen teyze kolluğu çoktan yeniden yollamıştı.
  Yazı boyunca da sadece yaşına saygımdan teyze dediğim o kadının kafasını oracıkta kuma gömmemek için sabır çekip yürüdüm.
  Yaşadığımız dünyayı temiz tutmak bu kadar mı zor. İlginç! 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  KÜÇÜK YEŞİL SABUN

  ELİF adında küçük bir kız varmış ve birgün annesi elife ellerine yıkasın diye küçük ve çok güzel kokan yeşil bir sabun almış.Elif çok mutlu olmuş ve her yemekten önce ve sonra ellerini küçük yeşil sabunla yıkarmış.Küçük yeşil sabunda bu durumdan çok mutluymuş küçük kızın ellerinin arasında köpükler saçar etrafa güzel kokular yayarmış.ama bir süre sonra elif banyoya uğramaz olmuş küçük yeşil sabun bu duruma çok üzülüyormuş elif kokusunu duysun diye daha güzel kokular yaymış ama eilf bunları farketmemiş.Yemeğe oturmazdan önce annesi uyarınca hızla banyoya koşar ellerini suyla yıkayıp masaya dönüyomuş.Birgün yine elif banyoya gelip küçük yeşil sabuna hiç dokunmayınca küçük yeşil sabun başlamış hıçkıra hıçkıra ağlamaya elif çok şaşırmış sabunu ağlarken görünce ve neyin var küçük yeşil sabun diye sormuş?Küçük yeşil sabunda başlamış anlatmaya annen beni sen ellerini yıka diye satın almıştı sen ilk günlerde benimle oyunlar oynar köpükler çıkarırdın ama artık benimle ellerini hiç yıkamayosun diye ağlamaya devam etmiş. Elif buna çook üzülmüş ve küçük yeşil sabunu eline alıp eskisi gibi onunla köpükler çıkarıp ellerini yıkamış ve o günden sonra küçük yeşil sabunu ziyaret edip ellerini yıkamayı hiç unutmamış.


 5. ~~,~~

  çok süper ödevime yardımcı oldu çok teşekkür ederim emeğinize sağlık valla ama 3 tane daha lazımda olsun en azından 2 tane buldumm =))


 6. Misafir Üye

  bunun ana fikri konusu vb. nolur yazın


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş