Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

temiz çevre ile ilgili projeler lazım , ne gibi projeler yapılabilir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın temiz çevre ile ilgili şarkılar temiz çevre ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 47      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  temiz çevre ile ilgili projeler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Okul ve Çevre temizliği projemiz
  TC.
  SİVAS VALİLİĞİ
  MEVLANA İLKÖĞRETİM OKULU
  2018-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI OKUL VE ÇEVRE TEMİZLİĞİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARI  PROJEMİZ: Okul Meclisi ve Sağlık Temizlik ve Beslenme kulübünün ortak aldığı karar ile Okul ve çevre temizliği.
  SLOGANIMIZ: İdeal okul temiz okul, en temiz okul bizim okul.
  Okul ve çevre temizliği projesine destek sağlayanlar :
  Okul Müdürü, Müdür yardımları, Öğretmenlerimiz, Destek personel, Veli –Öğrenci, Okul aile birliği temsilcisi, Okul meclis Başkanı, Sınıf Temsilcileri, Sağlık Temizlik ve beslenme kulübü öğrencileri.
  Danışman Öğretmenimiz : Ömür SÖZER ÖZDEMİR.

  AMACIMIZ:

  İlköğretim çağındaki biz çocukları; temel kişisel hijyen ilkeleri, sağlayacağı yararlar, koruyacağı hastalıklar ile doğru el yıkama ve tuvalet temizliğinin sağlık açısından önemi konularında bilgilendirerek, doğru temizlik alışkanlıkları kazanmalarını sağlamak , çevre bilinci verilmesini ve tasarruf etmeyi sağlamak.

  SAĞLIK TEMİZLİKLE BAŞLAR  Dünyayı temizlemek elimizde değil ama okulumuzu temizlemek ve temiz tutmak elimizde  Bu doğrultuda Okulumuzda Müdürümüz Bekir Sıtkı ŞEKERCİ ve Danışman Öğretmenimiz Ömür SÖZER ÖZDEMİR ve Sınıf Temsilcilerimizle, Sağlık Temizlik ve Beslenme kulübü birlikte okulumuzda yapılabilecek çalışmalar ile ilgili kararlar alınmış ve bu doğrultuda aşağıdaki şu çalışmalar yapılmaya çalışılmıştır.  İlk olarak arkadaşlarımıza bilgi vermek ve uymaları gereken kurallar konusunda kısa yazılar hazırladık. Ve okulumuzda arkadaşlarımızın yardımıyla uygun olan tuvalet ve koridorlara astık  Okul arkadaşlarımızla birlikte temizlikle ilgili Okul sloganımızı belirleyip okul panolarına astık
  Sınıf Temsilcileri ve Temizlik kulübü arkadaşlarımızla birlikte tuvaletlere alınacak malzemenin tespiti yapılarak uygun ve kaliteli malzeme satan yer tespiti yapılarak tuvaletlere takılacak sıvı sabun,havlu,ve tuvalet kağıdı aparatları ve diğer malzemenin alınması sağlandı. Alınan malzeme ve fiyatları konusunda temsilciler aracılığı ile sınıflara bilgi verildi.  Aparatlar ve malzemeler takılarak arkadaşlarımızın kullanımına sunuldu.
  Geçen yıl domuz gribinden sonra hem mikroplardan korunma hemde su tasarufu için sensörlü musluklar takıldı.
  Bu yılki çalışmalarla birlikte tuvaletlerimiz daha hijyen hale geldi.  Temizlik kulübü tarafından arkadaşlarımızı bilinçlendirmek ve ilgilerini çekmek için panolar düzenlendi.
  Temizlik ile ilgili karikatürler hazırlanıp panolara asıldı.  Sınıf Temsilcilerimiz tarafından sınıflardaki arkadaşlarımıza örnek olmak ve kendilerini bilinçlendirmek amacıyla gerekli malzemeleri de temin ederek sınıflarda temizlik kampanyası başlattık.  Arkadaşlarımızla sınıf sınıf gezip çöp topladık ve çöplerin yerlere atılmaması konusunda gerekli uyarılarımızı yaptık.  Okulumuzda temizlik alışkanlığı kazandırılması amacıyla en temiz sınıf uygulaması yapıldı.Bir hafta boyunca sınıflar gezilerek okulun en temiz sınıfı tespit edilerek sınıf ödüllendirildi.  Bahçemizin temizliğini yaptık.Öğrencilerin bahçe temizlik kurallarına uyması,bahçenin genel düzeninin korunması, Okul Bahçesine çeşitli bölgelerine,uyarı yazıları kondu. Bahçe temizliğine dikkat etmeleri sağlandı.  Daha sonraki haftalarda İzci arkadaşlarımızda öğretmeleri ile birlikte kampanyamıza destek verdiler ve tek tek sınıflara girip sessice çöp toplama eylemi yaptılar.  Okulumuzda ışık alan yerlere elektrik tasarrufu sağlamak için otomatik sensörlü lambalar takıldı.Sensör olmayan yerlere gerekli yazılar asıldı.  Öğretmenlerimiz de kız arkadaşlarımızı toplayarak temizlik ve hijyen ve tasarruf konusunda bilgi verdiler.  Arkadaşlara çevre bilinci kapsamında Okul meclisi olarak zararlı alışkanlıklar ile bilgiler verildi. Panolar düzenlendi.  Aynı zamanda Emniyet Müdürlüğümüzden polis abilerimiz kötü alışkanlıklar ve zararları konusunda arkadaşlarımızı bilgilendirdiler.  Bizzat Danışman öğretmenimizin yardımıyla atık kağıt ve pil kutularını temin edip hazırladık .
  Düzgün kullanılmıyor ve kağıtlar yetkililer tarafından alınmıyor söylemlerine rağmen gerekli yazı ve düzenlemelerimizi yaptık.Takibini direk kulüp arkadaşlarımız toparlayıp yetkililere bildirdiler.  Arkadaşlarımıza atıkları değerlendirerek ülke ekonomisine katkı sağlamanın ve dünyayı yaşanabilir hale getirmenin elimizde olduğunu söyledik.  Çocuk gözüyle okulumuzda bir şeyler yapmaya çalıştık.
  Bu projelerin , temiz ve hijyen ortamların bütün okullarda yaygınlaştırmak için İl Meclis Başkanlığına oradan da Başkanlık divanında aday olduk .Fakat az bir farkla kaybettik.Bu projelerin bütün okullarda uygulanması dünyamızın ve okullarımızın temiz olması, çöp olmaması dileği ile…..

  Netten alıntıdır..

 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş