Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

kenyadaki çocuk ların kıyafetleri , yemekleri ve oyun ları nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Almanya çocukların Giyimleri Yemekleri Oyunları Nelerdir italyanın geleneksel çocuk kıyafetleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 45      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  kenyadaki çocukların kıyafetleri yemekleri ve oyunları nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Kenya Hakkında Kısa Bilgi

  Kenya, Hint Okyanusu'na kıyısı olan bir doğu Afrika ülkesidir. Güneyinde Tanzanya, batısında Uganda, kuzeybatısında Sudan, kuzeyinde Etiyopya ve doğusunda Somali ile komşudur. Başkenti Nairobi'dir.

  Luhya'lar[3] ülkenin ikinci büyük etnik grubunu oluşturur. batı Kenya'da Uganda sınırının güney kesimlerinde yaşarlar.

  Batı Kenya'da Victoria Gölü çevresinde yerleşmiş Luo'lar[4] Kenya'nın üçüncü büyük etnik grubunu oluşturan halktır ve Uganda ve Tanzanya'da yaşayan halklarla akrabadırlar. Son dönemlerde yaşanan bölgesel savaşlar Luo'ların Kikuyu yönetimiyle tarihi hesaplaşmasından ibarettir.

  Kenya'nın dördüncü büyük etnik grubu Kalenjin'ler[5] , beşinci ise Kamba'lardır[6]. Kambalar geleneksel olarak askeriyede söz sahibi roller üstlenmişlerdir. Altıncı en büyük etnik grup olan Kisii'ler[7] nüfusun %6'sını oluşturur ve politik olarak Luo'lar gibi Kikuyu karşıtı bir duruş sergilerler.

  Kenya'nın en büyük etnik grubu Kikuyu'lar[2] nüfusun %25ini oluşturur, başkent Nairobi çevresinde yoğun olarak yaşarlar ve geleneksel olarak politik iktidarı elinde tutan grup olmuştur.

  Kaynak : Wikipedia.org
  Benzer Resimler.


  Yaşlı Bir Kenyalı  Kenyada Yerli Bir Erkek  Kenyada Bir Kabile Üyeleri  Kenya Yerlisi Kadın  Kenyalı Bir Kadın 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş