Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

bayram lar ve kandiller için kutlama sözler i istiyorum Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Eski Bayramlar Ve Yeni Bayramlar Arasındaki Farklar Nelerdir Evlilik Kutlama Sözleri-

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  bayramlar ve kandiller için kutlama sözleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  KANDiL,BAYRAM MESAJLARI  Fani Dünyanin padisahi degiliz biz.Gönül hirkalarini yamar giyeriz.Dostlarla aglar, dostlarla güleriz.Siz sevdiklerimize, iyi kandiller dileriz.

  Yakinlik ne mekanda ne zamandadir sadece eller yukari kalktiginda aklina gelenler yakin olduklarindir kandiliniz mübarek olsun.

  Bazen yenik düstük zamana, esiri olduk anlamsiz kosturmalarin ve fakat adini yüregimize yazdigimiz dostlarimizi hiç unutmadik. Kandiliniz mübarek olsun.

  Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharin, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve magfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

  Semanin kapilarinin sonuna kadar açilip rahmetin saganak saganak yagdigi böyle bir gecede düsen damlalarin seni sirilsiklam etmesi dilegiyle kandilin mübarek olsun.

  Ruhu Ask ve muhabbet mührüyle damgali, kalbi kutsi dava ile sevdali, sinesi heyecan, çosku tufani ve sükür notalari ile örülmüs güzel insan, kandilin mübarek olsun.

  Baris ve sevginin birlestigi, dostluklarin daha çok büyüdügü, hüzünlerin azaldigi, belki durgun belki yorgun, yinede mutlu ve umutlu nice hayirli kandillere.

  Parmaklarimizin arasindaki bereketi duayla yakalamak, sevginin hosgörünün yolunu duayla aydinlatmak, bagislanmis olmanin tadina duayla ermek. Bir cennet temennisi.

  Bir huzur beklentisi. Bir gözyasi serpintisi. KANDILINIZ MÜBAREK OLSUN.

  Bir yari siddik anlar halden, ask dersini alir gülden, hiç riyasiz tam gönülden, sevenlere selam olsun kandiliniz mübarek olsun.

  Yipranmis ve katilasmis gönülleri rahmet meltemiyle yeserten essiz Peygamberin dogum günü olan mevlit kandilinizi en içten dileklerimle tebrik ederim.

  Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananin, mutluluk bekleyenin, bunlarin tumu senin ve sevdiklerinin olsun.Kandilin mübarek olsun.

  "Allah Teâla Hazretleri Saban ayinin yarisinda dünya semasina nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarinin tüyünün adedinden daha çok sayida günahi, o kadar çok sayida insani af ve magfiret eder." HADIS Bes gece vardir ki onlarda yapilan dualar geri dönmez kabul olunur: Recep'in gecesi, Saban'in yarisinda bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayrami geceleri." HADIS Allah'in adiyla basladiginiz her isinizde basarilar dilerim. Kandiliniz mübarek olsun.

  Allah'in askiyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varip huzura erince, su fakiride an bu gece. Hayirli kandiller!

  ALLAH'in daveti üzerine peygamberiz bir gece melekler tarafindan mekkeden kudüse götürülmüstür.

  Burada cebrail ile birlikte bütün gökleri asarak ''sidretül münteha'' denilen makama yükselmis ve ALLAH ile görüsmüstür.

  Bu yolculugun Mekke'den Kudüs'e kadar olan bölümüne isra Kudüs'ten ALLAH ile görüsmesine kadar ise Mirac denir. Bu görüsmede peygamber efendimize ümmeti için 5 vakit namaz ve Mirac hediye edilmistir. Hayirli Kandiller! Allah'in nimet, rahmet ve magfiretinin müminlere bol bol ihsan edildigi gece manasina gelen Regaib Kandili'nde, bir yillik yasantimizi, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düsünecek ve ona göre hayatimiza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine girecegiz.

  Bu gece hayirli bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsin, gönüllerimiz bir olsun.Kandiliniz mübarek olsun! Allah'in rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasin, yüzünüz aydin olsun, kabriniz nur dolsun, makaminiz Firdevs, dualariniz kabul olsun.

  Kandiliniz kutlu olsun..

  Avuçlarin açildigi, gözlerin yasardigi, ilahi esintilerin kalpleri oksadigi anin bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle kandilinizi kutlarim.

  Baki sevgiler adina nice dilekler vardir. Ölümü bile ayiran saymayan gönüller vardir. Mesafeler araya set çekmisse ne çikar, dualarda birlesen gönüller vardir. Hayirli kandiller..  Beraat kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir sekilde yasamayi nasip etsin.

  Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalisip, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kilan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yaninda rütbesi vardir.

  Bin aydan daha hayirli bu mübarek gecenin büyüsüne kapilmaniz dilegiyle, kandiliniz mübarek olsun.. Bin damla serpilsin yüregine, bin tatli mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü dualarin kabul olsun, kandilin mübarek olsun...

  Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaslarini bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

  Borçlarimizdan, ceza ve günahlarimizdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bagislayandir, unutmayalim.. Eller semaya kalkip, yürekler bir atinca bu gece, gözler sevinç yaslariyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualariniz kabul olsun?

  Bu gece beraat kandili.. Günahtan kurtulus gecesi.. Haydi dua edelim.. Temizlensin günah defterleri.. Iyi kandiller.. Bu gece Cenab-i Hakk'in, kendisine yönelip af dileyen müminleri bagislayarak kurtulus berati verdigi bir gecedir. Hepimiz için hayirli olsun!

  Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla'ya sunacagi ve O'nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayirli olsun! Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakisiniz kadar güzel, umudunuz yarin kadar yakin, yarininiz askiniz kadar mutlu, askiniz Miraç kadar mukaddes, dualariniz istediginiz gibi makbul olsun. Üç aylar olarak bilinen Recep, Saban, Ramazan aylari manevi yönden daha önemli ve hayirlidir. Recep ayinin ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece ALLAH'in rahmet ve bagislamasinin bol oldugu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur.

  Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

  Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdigimiz; fakat gelecek adina umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanisa vesile olur. Beraat kandiliniz mübarek olsun..

  Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Kadir Geceniz mübarek olsun.

  Bu gece peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V 'in dünyaya sereflendirdigi gecedir. O peygamber ki insanlarin sapiklikta sinir tanimadigi, cehalette en üst seviyelere ulastigi, küfür ve sirkin kölesi oldugu bir zamanda dünyaya seref vermis ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir sifa olmustur.. Dularimiz bu gece eksik olmasin, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun..

  Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sicakligi yuvaniza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.. Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla'ya aç, bugün günahlardan olabildigince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç.Kandilin mübarek olsun. Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yagmuru kadar bol olsun.

  Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

  Dul ve yetimlere yardim eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse gibidir.

  Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldigi bu mübarek geceni kutlar, hayirlara vesile olmasini dilerim. Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir.

  Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir. Kandiliniz mübarek olsun.. Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatin en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olmasi temennisiyle... Iyi Kandiller..

  Gün vardir, bin yildan uzun gelir bize, bir yil vardir bir günden kisa gelir bize. Bire bin yazilan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e. Hayirli kandiller..

  Günesin güzel yüzü, yüregine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler bas ucunda dursun. Günes öyle bir geceye dogsun ki, dualarin kabul, kandilin mübarek olsun.

  Günler bize dostlarin güzelligi ile, geceler onlarin dualari ile mübarek oluyor. Umudumuz dostlarin hediyesi, duamiz sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..

  Hayir isler, insani kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah'in gazabini giderir.

  Sila-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak, ömrü uzatir.

  Bütün hayirli isler bir çesit sadakadir. Dünyada hayir ehli olan kimseler, ahirette de hayir ehlidirler. Dünyada münker kötü is ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler.

  Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

  Her müminin, riayet etmesi ve vefali olmasi gerekli olan hususlar sunlardir:Din saygisi, edebe saygisi ve sofra saygisi. Kadin, bes vakit namazini kilar, Ramazan Orucunu tutar, kendisini yabancidan korur ve kocasina itaat ederse, kendisine: Hangi kapisindan istersen Cennete gir denir.

  Kalpler vardir sevgiyi paylasmak için, insanlar vardir dostlugu yasatmak için, kandiller vardir kutlamak ve af dilemek için.. Kandiliniz mübarek olsun.

  Kardesligin daimi oldugu, sevgilerin birlestigi, dostluklarin bitmedigi yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yagmur gibi yagdigi nice kandillere...

  Kim cani gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile dogru ve tatli konusur, endiseye düsmeden haline razi olur, dogru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluga erer. Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karissin aminler,mübarek aksamdir, gelin ey Fatihalar, Yasinler.... Iyi Kandiller

  Oruçlu için iki sevinç vardir: Biri, orucu açtigi zamanki sevincidir; digeri de Rabbi'ne kavustugu zamanki sevincidir. Oruçlunun agzindan çikan koku, Allah indinde misk kokusundan daha hostur. Oruçlu olan kimse, bir kimsenin aleyhinde bulunmadikça veyahut eza ve cefa yapmadikça, ta orucunu bozuncaya kadar ibadetdedir. Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamina gelir.

  Bu gece Allah?in lütuflarinin bol bol verildigi bir gecedir ve üç aylarin ilk kandil gecesidir. Hayirli olsun..  Semanin kapilarinin sonuna kadar açilip rahmetin saganak saganak yagdigi böyle bir gecede düsen damlalarin seni sirilsiklam etmesi dilegiyle kandilin mübarek olsun. Size karanfilin sadakatini, sümbülün bagliligini, meneksenin tevazusunu, lalenin gururunu, leylegin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

  Yagmur yüklü bulutlar gibi gelen, etegindeki hayir cevherlerini basimiza bosaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapilmaniz dilegiyle. Nice kandiller.

  Yagmurun topraga hayat verdigi gibi dualarinda hayat bulacagi bu gecede dua bahçesinde yeseren fidan olmak dilegiyle kandiliniz mübarek olsun.

  Yükü sevgi, özü saygi, gücü baris, süsü hosgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarim Allah'a emanet olun. Güzel kandiller..

  Zâde duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaslar, ona susamis dudaklar kadar, açilan eller var. Kandiliniz mübarek olsun. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş