Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

deryanın dünyası program ında çıkan anlatımlı şal modellerini eklermisiniz rica etsem Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın deryanın dünyası anlatımlı bere modelleri deryanın dünyası anlatımlı şapka
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  deryanın dünyası anlatımlı şal modelleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Çiçek motifli şal modeli ve ayrıntılı yapımı

  Şiş Numarası: 5, tığ numarası: 3,5
  Şalın yapılışı

  Arka: Yeşil ile 100 ilmek başlayıp, düz örülür. 25 sıra sonra kare ayrım için ortadaki 50 ilmek kesilir. Yanlarda kalan 25′er ilmek 58 sıra örülür. Ortaya tekrar 50 ilmek ilave edilir. 60 sıra daha örüp, tüm ilmekler kapatılır.
  Verilen tığ motifinden 2×2 olarak 4 adet birleştirerek örülür. Çevresi 1 sıra kahve, 1 sıra yeşil ve 1 sıra kahve ile tırabzan geçilir. Arkadaki kare boşluğa dikilir.
  Kol: Yeşille 80 ilmek başlanır. 14 şıra sonra, her sırada yanlardan 1′er ilmek arttırarak, 90 ilmeğe tamamlanır, örgü boyu 18 santim olunca ilmekler kesilir. Kol arka parçanın kol kenarına dikilir. İkiye katlanarak, kol altı da dikilir. Tığ ile 2′şerli yan yana olacak şekilde 40 adet ördükçe birleştirilir. 40 motifli uzun şeridin çevresi 1 kahve, 1 yeşil ve 1 kahve ile tırabzan geçilir.
  Şemada görüldüğü gibi. açıkta kalan kol kenarlarını da alarak arkaya dikilir. 4′er sıra yanlardan dikmeden bırakılır. En son arka eteğin açıkta kalan kenarlarına ve kol kenarlarına 1 sıra kahve ile tırabzan geçilir.

  ...........

  Deryanın dünyası Misketli şal yapımı modeli  Malzemeler: Misket, Paket Lastiği, Nako Sedef, 4 numara şiş Yapılışı:90 ilmek başlanır.150 cm. düz örgü örülür.Çeşitli aralıklarla şalın ters tarafına misket yerleştirilerek paket lastiği ile bağlanır.İki gün bekledikten sonra misketler çıkartılır ve resimdeki gibi bir görüntü elde edilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş