Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

çinlilerin geleneksel giysileri nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın çinin geleneksel giysileri almanların geleneksel giysileri Geleneksel Türk Giysileri,Geleneksel Türk Kıyafetleri, Geleneksel Kıyafetlerimiz Nelerdir, İran
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 23      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  çinlilerin geleneksel giysileri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Son 30 yıl içinde, Çinlilerin giysilerindeki değişiklikler


  1. Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurulduğu ilk yıllarda, Çinlilerin giysilerinde yine Çin Cumhuriyeti dönemindeki tarzlar korundu. Kentlerde, erkekler genellikle düğmeleri yan tarafta bulunan uzun giysi, bayanlar ise Çin'in geleneksel giysisi olan Qipao giyiyordu.

  2. Reform ve dışa açılma politikasının uygulanmasından önce, Çinlilerin giysileri tek tarzlı ve son derece sadeydi. 1950'li yıllarda, çalışma en onurlu şey olarak kabul edilirken, modanın kavramı ise sadelikti. O zaman erkeğin iş tulumu ve kareli gömlekleri bir ara genç kızların gözdesiydi. Yaşam koşullarının iyileşmesiyle, popüler renkler de mavi ve griden çıkıp daha zenginleşti. Sovyetler Birliği'nden Çin'e ihraç edilen "Bulaji" adlı elbise, bayanların en sevdiği giysiydi. 1960'lı yılların başlarında Çin'de üç yıl süren doğal felaketten dolayı, 1959-1960 yılları arasında pamuk üretimi büyük ölçüde azaldı ve kişi başına yılda yalnızca 7 metre pamuklu kumaş verildi. Kumaş tasarrufu yapmak için, Çinliler genellikle dayanıklı ve kolayca kirlenmeyen giysileri tercih ederdi ve böylece, gri, siyah ve larcivert en popüler renkler haline geldi.

  3. Reform ve dışa açılma politikasının uygulanmaya başladığı 1978 yılından bu yana, Çinlilerin giysi modelleri çeşitlenirken, kumaşın çeşidi ve yeri konusunda da büyük değişiklik meydana geldi. Döneminde gösterime giren Çin yapımı film "Lushan Dağı'ndaki Aşk", Çinli gençlerin gönlünü fathetti. Filmdeki bayan kahramanın giydiği yeni giysiler izleyicilerin gözlerini kamaştırdı. O zaman, filmdeki aktrisin kaç takım giysi değiştirdiği, gençler arasında günlerce tartışıldı. O yıllarda, güneş gözlüğü takmak, erkeklerin uzun saç bırakması, bol paçalı pontolon ve yarasa kollu elbise giymek moda akımı olarak kabul ediliyordu.

  1981 yılında, Çin'in ana kesiminde ilk manken ekibi oluşturuldu. Bundan üç yıl sonra, bu ekip Avrupa'da defile düzenleyerek, büyük yankı uyandırdı. Batılı basını "Mao Zedong'un çocukları moda giysileri giydi!"diye hayret dolu başlıklar attı. 1990'lı yıllarda, orta halli refaha kavuşan Çinlilerin düşünceleri de daha açıldı ve giysileri daha çeşitlendi. Günümüzde kişiliği vurgulamak, modayı kör körüne takip etmemek de bir moda çeşidi oldu. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş