Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ingilterenin yeme içme giyinme ve yerleşim özellikleri nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın ingilterenin yeme içme kültürü ingilterenin yeme içme giyinme özellikleri Kanadanın yeme
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 37      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Post ingilterenin yeme içme giyinme ve yerleşim özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  ingiltere yeme içme

  Gerçekten İngiliz mutfağı diye bir şeyin varlığı kesinlikle tartışmalıdır ancak yine de dünyanın tüm mutfaklarını neredeyse bünyesinde barındıran İngiliz mutfağını bir şekilde değerlendirmeye tabi tutabiliriz herhalde.


  Yemek alışkanlıkları; İngiliz yemek kültürü ve mutfağı, Avrupa’nın en zayıf mutfaklarından birisi olarak kabul edilir. İngilizler genelde dışarıda yemek yemeyi severler. Evlerde pişen yemekler genelde Türk damak tadına pek uygun değildir. Ancak, birkaç hafta sonunda İngiliz yemeklerine alışılabilir.
  Yemek saatleri genelde şu şekildedir:
  Kahvaltı saat 7:30-9:00, Öğle yemeği; 12:00-13:30 Akşam yemeği: 6:00-7:30
  Genelde, ülkenin kuzeyi daha temel ve geleneksel yemekleri güneye göre daha makul fiyatlarla sunma eğilimi gösterir. Bununla birlikte, her bölgenin kendi özel yemekleri vardır; bunlar arasında sığır eti kızartması, Yorkshire muhallebisi/pudingi, geyik etli börekler, kuzu eti ve pek çok balık yemeği yer alır. İngiltere hala pudinglerin vatanıdır: Spotted dick (kuş üzümü ve kuru üzümle ve böbrek yağı ile yapılır), plum duff (erikle yapılır) ve syllabub (bunun yapımında beyaz şarap da kullanılır). İngiliz kremalı çayı özellikle güney sahili mesirelerinde çay salonlarında hala sunulur. Bu genellikle bir tür yağlı çörekler, reçel, tereyağı, donmuş kaymak ve tabii ki çaydan oluşur. Pek çok yöresel fırın yemeği vardır: Kuzey İngiltere ve İskoçya'nın gözleme tipi düz yağlı çörekleri; meyveli siyah İskoç kurabiyeleri; badem doldurulan ve üstü şekerli krema kaplı bir pasta olan Bakewell turtası; ve her tür ekmek.
  Londra ve büyük şehirler, değişiklik isteyenlere, düşünülebilecek her tür etnik yemeği, özellikle de popüler ve pahalı olan Hint ve Çin yemeklerini sunar.
  Eskiden yalnız içki içilen yerler olan pubların hemen hepsi bugünlerde bir tür öğle yemeği mönüsü sunar. Birçoğu ya barda veya restoranda yenebilen akşam yemeği de sunar.
  Bahşiş zorunlu değildir ve yüzde 10-12 servis ücreti otomatik olarak faturaya eklendiği için bireye bağlıdır. Şayet faturaya eklenmezse yüzde 10-15 vermek gelenektir. Masaya servis yaygındır fakat self-servis snack barlar da mevcuttur. Snack barlar genellikle alkol satmaz.
  alıntı*


  ingiltere giyimi

  ingiliz insanının her daim yağmurluğu, mantosu vardır çünkü hava her mevsim yağışlıdır.Ayrıca ingilz insanı ne çok yazlık ne çok kışılık giyinir.jeans, eşofman ve spor ayakkabısı tutulan ve rağbet gören giysilerdendir.

  İngiliz giyim kuşam tarzı hakkında bildiklerinizi gözden geçirmeye ne dersiniz?

  Kravat, pantolon ve ayakkabı (jeans, eşofman ve spor ayakkabısının aksine) bazı lokantalara girişte zorunludur Bunun dışında makul bir giyim geniş ölçüde kabul görür  GİYİM BEDEN ÖLÇÜLERİ
  Bayan
  İngiltere :
  8/30
  10/32
  12/34
  14/36
  16/38
  18/40
  Avrupa :
  38
  40
  42
  44
  46
  48

  Erkek
  İngiltere :
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  Avrupa :
  44
  46
  48
  50
  52
  54
  56


  AYAKKABI
  Bayan
  İngiltere :
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  Avrupa :
  36
  37
  38
  39
  40
  41
  42

  Erkek
  İngiltere :
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  Avrupa :
  40
  41
  42
  43
  44
  45

  alıntı 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. MY NAME İS NAME

  Fransanın yeme-içme , giyinme ve yerleşim özelliklerini inceleyerek o ülkenin iklim özelliğini tanıtma


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş