Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

pırlanta taşının faydaları nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Ay Taşının Faydaları - Ay Taşının Faydaları Nelerdir? Safir taşının yararı nedir, Safir taşının faydaları
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. kayıtsız üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Smile pırlanta taşının faydaları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  pırlanta taşının özellikleri

  Pırlanta, aslında elmas ile aynı taştır ve bu sebeple aynı doğal özellikleri taşır. Elmas farklı özelliği sadece belirli bir şekilde kesilmiş olmasıdır. Pırlantanın hammaddesi elmastır. Pırlanta taşının özellikleri olarak, 4C standartları olan kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığı gibi 4 ana özellik söylenebilir.

  Milyonlarca yılda oluşan bu değerli taş bugün milyonlarca kadının sahip olmak istediği bir takı haline gelmiştir. En değerli madenlerden biri olan pırlanta taşının özellikleri nelerdir diye merak edenler için kısaca açıklayalım:

  Halkımız pırlanta ile elmasın farklı taşlar olduğunu sanıyor. Elmas kesilip işlenerek pırlanta haline getiriliyor. Bu işlem çok zor, zahmetli ve dikkat isteyen bir iştir. Pırlanta taşının kalitesini, pek çok şey belirlemektedir. Taşın kesiminden rengine, karat ağırlığından berraklığına varan özellikler bir araya geldiğinde, değeri ve kalitesi ortaya çıkıyor.

  Karat değerli taşlar için kullanılan bir ağırlık birimidir. Tam olarak gramın beşte birine eşittir. Karat ağırlığı ne kadar fazla ise o taş o kadar nadir bulunur ve o kadar değerli sayılır. Pırlantanın renk özelliği; koyu sarıdan, parlak bir beyaza doğru gidiyor ve farklı harfler ile sınıflandırılıyor. Ülkemizdeki kullanılan pırlantaların renk kalitesi özellikle son yıllarda iyileşmeye başladı. Pırlantanın berraklığı, elmasın yeraltında kaldığı süreyle ve üstündeki basınçla alakalı olarak oluşan bir değerdir. Kesim ise pırlantaya insanoğlunun verdiği bir özelliktir. Taş büyüdükçe kesimin önemi de artmaktadır. Kesimin pırlanta üzerindeki faydası, saçtığı ışık ve parlaklık dereceleridir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş