Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

karada yaşayan hayvanların isim leri nelerdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın karada yaşayan hayvanların adları karada yaşayan hayvanların resimleri Hem karada hem suda yaşayan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 82      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  karada yaşayan hayvanların isimleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  karada yaşayan hayvanların isimleri
  karada yaşayan (bazı) hayvanlar; at,eşek,ayı,fil,aslan/kedigiller/kaplan,köpek,vs.
  havada(aslında tam olarak havada değil hayatlarının tamamı havada geçmiyor karada falan da geçiyor.);kuşlar vs.
  suda; balıklar,deniz canlıları/deniz yıldızları,midyeler,deniz salyangozları,vs.
  hem karada hem suda yaşayanlar;kaplumbağalar/su kaplumbağaları-yumurtlamak için vs karaya çıkarlar-/

  Kuşlar (Aves), iki ayaklı, sıcak kanlı, omurgalı ve yumurta ile üreyen hayvanlar sınıfı.
  Yaklaşık 10.000 civarında yaşayan türüyle en kalabalık tetrapod omurgalıları oluştururlar. Kuzey Kutbundan Güney Kutbuna dünya üzerindeki tüm ekosistemlerde yaşarlar. Boyutları arı sinek kuşunda 5 cm ile deve kuşunda 2,7 m'ye kadar değişir. Bulunan fosillere göre kuşlar, yaklaşık 150-200 milyon yıl önce, Jura Devri'nde terapod dinozorlardan gelmektedir. Bilinen ilk kuş Jura Devri'nin sonlarında yaklaşık 155-150 milyon yıl önce yaşamış olan Archaeopteryx 'tir.

  Kedi (Felis sylvestris catus), kedigiller (Felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır. İnsanlar, kedilerin arkadaşlığına ve onların haşarat, yılan ve akrep avlayabilme kabiliyetine önem vermektedir. Kediler en az 9.500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır.
  2,5 ile 12 kilo arasında ağırlığa ve dişilerde 50 cm. Erkeklerde 70 cm ye varan ebatlardadır. Çok çeşitli renklere sahip olabilmekle beraber genetik olarak çok farklı ve orijinal renklere de sahip olanları mevcuttur. Kedigiller familyasının genel karakteristik özelliklerini taşımaktadırlar. Ortalama kedi ömrü 14 yıldır. Ancak kediler iyi bir beslenme ile 20 yıldan fazla yaşayabilirler.

  Sığırlar (Bovinae), memeli hayvanların çift toynaklılar (Artiodactyla) takımının, boynuzlugilleralt familya.Sığır kelimesi, halk arasında geniş manada geviş getiren, etinden, sütünden ve hizmet hayvanı olarak faydalanılan büyükbaş evcil hayvanlar için kullanılır. Dar manada ise, evcilleştirilen ve etinden, sütünden veya gücünden faydalanılan ve birçok soyu üretilen evcil boğa (Bos taurus)dır. Sığırın doğumundan altı aylığa kadar olan erkek ve dişi yavrularına buzağı; altı aylıktan bir yıllığa kadar olan erkek hayvana dana; altı aylıktan gebelik dönemine kadar dişilerine düve, erkeğine boğa; inenmişe (burulmuşuna) tosun; yavrulayan dişiye inek; işetosuna öküz denir.

  Filgiller (Elephantidae), hortumlular (Proboscidea) takımından bir familya. Familyanin günümüzde varligini sürdüren Asya fili (Elephas maximus) ve Afrika fili (Loxodonta africana) olarak iki türü bulunmaktadir.

  At, Atgiller (Equidae) familyasına dahil otçul bir memeli hayvan. Evcilleri olduğu gibi, Amerikan bozkırlarında “Mustang” ve Altay dağlarının her iki yanındaki açık arazilerde “Prezevalski” denen yabani atlar sürüler halinde yaşar. En meşhur at türleri Arap, İngiliz ve Midillidir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Örneğin, tavuk, at, koyun, keçi, inek, aslan, kaplan,maymun, zürafa, sincap) bu örnekleri arttırabilirsiniz..


 5. Misafir Üyeemir

  abi çok güzel ya


 6. habibibibbibibibbilüüü

  kötü isimleri değil bilgisi lazım genel olarak bilgi fen ödevi proje lannnnnnnnn...........................


 7. Misafir Üye

  yani güzelde ben hem hayvanların isimlerini hem de anlatımları lazım bana ama yinede güzel bir site ))))


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş