Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

veli mezuniyet konuşması örneği varmı ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın öğrenci mezuniyet konuşması örneği mezuniyet töreni açılış kapanış konuşması örneği veli mezuniyet konuşması İlköğretim
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  veli mezuniyet konuşması örneği

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Veli Mezuniyet Konuşması

  MEZUNİYET KONUŞMASI

  Teknolojinin ve bilimin sürekli geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Millet olarak bu değişimin dışında bir yaşam sürdüremeyiz. Neslimizi bu çağın gerektirdiği şekilde yetiştirmek ise şüphesiz ki biz büyüklere düşen bir görev. Anne ve baba olarak çocuklarımıza imkanlar ölçüsünde en güzel eğitimi vermekle mükellefiz. Çocuklarımıza sahip çıkmak, onları maddi ve manevi olarak donatmak ülkemizin geleceğini düşünenler için göz ardı edilmeyecek bir husustur.

  Dünyaya gelen bir çocuk, kendisini şefkatli ellerde bulur ve okul çağına kadar bu şefkatli ellerde büyür. Eğitim- öğretim gibi kutsal bir işi daha sonra şu an içinde bulunduğumuz okul gibi kurumlar devralır. Burada çocuk ikinci bir şefkatli elle tanışır. O el onu sarıp sarmalar adeta bir anne bir baba şefkati gösterir. O el çocuğu maddi-manevi konularda eğitir ve hayata hazırlar. Bir Peygamber mesleği olan öğretmenlik ise büyük fedakârlık ister. Yıllarca çocuğunuzu okuttuğunuz bu okulun da bu hususta geri adım atmadığını düşünebilirsiniz.

  İnsana yapılan yatırım, en büyük yatırımdır. Bir Çin atasözünde bu husus şöyle vurgulanır. “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan fidan dik, elli yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir.” Evet değerli misafirlerimiz elli yıl sonrasını, yüz yıl sonrasını düşünüyorsak, yüce milletimiz ve devletimizin medeniyetler arasında muvazene unsuru olmasını istiyorsak bu atasözüne kulak vermeliyiz.

  Cumhuriyetimizin ilk yıllarında maalesef Anadolu’muzda yüzlerce yabancı okul açılmış ve Türk evladını yabancı öğretmenler farklı emeller doğrultusunda yetiştirmişlerdir. Anadolu insanı da o zamanki şartlara göre en iyi eğitimi bu okulların verdiklerini düşünerek evlatlarını bu okullara teslim etmişlerdi. Büyük bir savaştan derin bir yara alarak çıkan milletimiz kurduğu cumhuriyetle kalkınmanın planlarını yapıyordu. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çalışmalarıyla eğitimimiz modern bir hale geldi. Bugün ise milletimiz, yüce himmetleriyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada eğitim yuvaları açarak eğitim yolunda Türk milletinin de çok güzel işler başarabileceğini gösterdi.

  Afyonkarahisar’ımızda da çok güzel başarılara imza atan, sosyal faaliyetlerle ufkumuzu açan, çocuklarımızı eğitmek için gece gündüz demeden çalışan Özel Zafer İlköğretim Okulu öğretmenlerine ve personeline bütün samimiyetimle teşekkür ediyorum, bu sene mezun olan öğrencilerimize de hayat boyu başarılar diler, yollarının daima açık olmasını niyaz ediyorum.

  Herkese iyi akşamlar ve neşeli dakikalar diliyorum.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş