Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

apartmanda sürekli gürültü yapan komşu için ne yapılır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Apartmanda gürültü sorunu Apartmanda Gürültü Kuralları Apartmanda Gürültü Şikayeti Apartmanda Gürültü Saatleri

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  apartmanda gürültü yapan komşu

  Sponsorlu Bağlantılar
  apartmanda sürekli gürültü yapan komşu için ne yapılır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Apartmanda gürültü sorunu
 3. Apartmanda Gürültü Kuralları
 4. Apartmanda Gürültü Şikayeti
 5. Apartmanda Gürültü Saatleri
 6. Apartmanda Gürültü Yönetmeliği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Kira sözleşmesinde kiracıların komşularına rahatsızlık vermemesi gerektiği belirtilmiştir. Sürekli olarak başkalarına sıkıntı verecek düzeyde gürültü yapmak, örneğin yüksek sesle müzik dinlemek, havlayan köpekler, otomobiller ve partiler bu kapsama girer.
  Apartmanda Gürültü Yapmak

  Komşum bana rahatsızlık veriyorsa ne yapabilirim?

  İnsanlar çoğu zaman başkalarını rahatsız ettiklerinin farkına varmazlar. Soruna yol açan, onların ev halkından biri veya bir ziyaretçileri de olsa komşunuza durumu nazik bir dille anlatınız. Bakınız Ne yapmak gerekir. Durum düzelmezse, Mahalle Ofisinize danışınız. Önlem alır, gerekirse yasal işlemler başlatırız. Toplumsal yaşama ters davranışlar ve taciz ile mücadele için çeşitli yöntemler vardır. Bakınız Anti-sosyal davranışlar.

  Apartman dairelerindeki veya bitişik evlerdeki gürültü hakkında ne yapılabilir?

  Komşuların hoşgörülü olmaları ve birbirlerine saygı göstermeleri beklenir. Bakınız İyi bir komşu olmak için. Apartman dairelerinin tamamen ses geçirmez olmaları mümkün değildir; gürültü, katlar ve duvarlar arasından kolayca duyulur. Ancak kiracıların çoğu binanın diğer yerlerine ne kadar gürültü gittiğinin farkında olmazlar. Bakınız Ne yapmak gerekir.

  Köpeklerin verdiği rahatsızlık ne olacak?


  Kiracıların evde besledikleri hayvanları kontrol altında tutmaları gerekir. Başıboş köpeklerden rahatsız oluyorsanız Belediye’nin Hayvan Ekibi’ni arayın. Bütün mahallelerde hayvan pisliklerinin konulması için ‘kaka’ kutuları ve köpek tuvaletleri vardır. Ancak yine de toplanması gereken hayvan pisliği bulursanız, alınmasını sağlayabiliriz.

  Partiler ne olacak?

  Komşularınıza rahatsızlık vermediğiniz sürece evinizde parti verebilirsiniz. Önceden komşularınıza haber vermelisiniz. Parti için ilan verilirse veya gelenlerden ücret alınırsa, kira sözleşmesi ihlal edilmiş olur ve o konutun kiracısı hakkında yasal işlemler başlatılır.

  Ne yapmak gerekir
  Komşunuzla konuşun. İnsanlar birbirlerine yakın oturduklarında, çoğu zaman başkalarını rahatsız ettiklerinin farkına varmazlar. Onlara sorun yarattıklarını nazik bir şekilde anlatmanız gerekir.

  Mahalle Ofisinizle görüşün. Sorun ortadan kalkmazsa, bize bildirin. Kanıta ihtiyacımız olacaktır, bu nedenle rahatsızlığa neden olayları yazacağınız bir günlük tutun. Bütün bilgileri gizli tutarız.

  Sorun gürültü ile ilgili ise, örneğin gürültülü bir parti veriliyorsa, Belediye’nin Gürültü Servisi’ne başvurun. Ciddi vakalarda acil önlemler alabilirler.

  Belediye’nin arabulucu servisini kullanın. Komşular arasındaki sorunların çoğunu konuşarak çözmek mümkündür. Hackney Arabulucu Servisi size yardımcı olabilir. Bu servisin, ilgili taraflarla görüşerek anlaşmalarına yardım eden bağımsız arabulucuları vardır. Bu hizmet ücretsizdir.

  İyi bir komşu olmak için
  Radyo, müzik seti ve televizyonun sesini günün her saatinde kontrol altında tutun. Bu cihazları ortak duvarlara koymayın. Kauçuk bir paspasın veya halının üzerine koyun.
  Ev işlerini ve evdeki tamir işlerini günün makul saatlerinde yapın.
  Evinizin içinde ve yakınındaki gürültü düzeyini akşam saat 9.00’dan sabah saat 8.00’e kadar azaltın.
  Köpeğiniz varsa, evde, balkonda ya da bahçede sürekli olarak havlamasına izin vermeyin ve pisliğini toplayın.
  Matkap veya çekiç kullanmak ya da parti vermek gibi, bilhassa gürültülü bir iş yapacağınız zaman komşularınızı uyarın.
  Çocuklarınıza mutlaka, oyun oynarken komşuları rahatsız edecek şeyler yapmamaya dikkat etmelerini öğretin.
  Eve geç döndüğünüzde sessiz olun. Araba kapılarını çarpmayın, korna çalmayın veya arkadaşlarınıza bağırmayın.
  alıntı..
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş