Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

nesli (soyu) tükenmekte olan hayvanlar için ne yapmalıyız bilgi verirmisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Nesli tükenmekte olan hayvanlar nasıl korunmalı nesli tükenmekte olan hayvanlar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar İçin Ne Yapmalıyız

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar İçin Ne Yapmalıyız

  Gezegenin biyoçeşitliliğini, hayvan ve nebatların hayat alanlarını savunmak için çalışmak aslında yalnızca bu canlılar için değil insanların geleceğini kurtarmak için de büyük ehemmiyet taşıyor.

  Bu gayreti sürdürmenin tek sebebi insanların gelecekteki gıda kaynaklarını kurtarmak değil. Biz bu arada ilaçlarımızı ve dünyaya değin edindiğimiz bilgilerin birçoğunu da bu canlılardan sağlıyoruz. Onları kurtarmak ile ilgili sorumluluk hissetmek bu nedenlerle de önemli.

  Dünya üzerinde pek çok örgüt ve idareler bu hayvan türlerini savunmak için çalışma yürütüyor:

  Bu hayvan türlerinin yaşam alanları savunma altına alınmaya çalışılıyor, bu türler himaye altında yavrulatarak çoğaltılıyor, yok olanlara alternatif natürel savunma alanları ve ulusal parklar yaratılıyor.

  Bu türlerinin avlanması yerine değişik gıda kaynakları kullanılması teşvik ediliyor. Ayrı olarak devletler, nesli tükenmekte olan hayvanları savunmak için aralarında anlaşmalar imza atıyor.

  Bilim insanları ise bu hayvan türlerinin genetik bilgilerinin savunabileceği gen bankaları oluşturuyor. Bu sayede, kimi hayvan türleri yok olsa da, saklanan genetik bilgileriyle ilerde aynı türden yeni hayvanlar üretilebileceği düşünülüyor.

  Hayvanseverlere teklifler

  • Hayvanların nesillerini savunmak için sahip olmaları gereken ‘sürdürülebilir nüfus’ sayılarını izlemeli ve sayıları azalanları savunmalıyız ki bugün tehlikede olmadığını düşündüğümüz türleri yarın tehdit altında bulmayalım.
  • İlk olarak nesli tehlikedeki hayvanlar ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebiliriz. Nerede ve nasıl yaşıyorlar? Var olmaları neden önemli? Bunları bilirsek onlara daha kolay yardım edebiliriz.
  • İnsanların geçmişte yaptıkları hataları, doğal balansı nasıl bozduklarını öğrenebiliriz. Böylelikle aynı hataları tekrarlamamış oluruz.
  • Kendi ülkemizde soyu tükenmekte olan hayvanları araştırıp öğrenebiliriz.
  • Bir bahçemiz varsa, bahçede yaşamaya elverişli bir hayvan türünü orada besleyip sayısını çoğaltabiliriz.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Kullanıcı

  Bana yarar sağlayacak bir yazıydı, teşekkürlerimi sunarım forumlord!


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş