Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yenilenebilir enerji kaynakları sempozyumu Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yenilenebilir Enerji Kaynakları Resimleri Yenilenebilir Enerji Kaynakları Nelerdir Yenilenebilir enerji kaynakları yönetmeliği Yenilenebilir enerji kaynakları kanunu

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yenilenebilir enerji kaynakları sempozyumu

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Yenilenebilir enerji kaynakları sempozyumu

  Sanayileşme, teknolojideki hızlı gelişme ve günümüzün yaşam standartları gibi unsurlar dikkate alındığında Dünyadaki siyasi sürecin oluşmasında, ülkelerin enerji kaynakları, bu kaynakları denetleme ve geliştirebilme yetenekleri, enerji taleplerini karşılamadaki bağımsız olma amaçları belirleyici olmaktadır.

  Enerjinin büyük öneme sahip olması ve fosil yakıt rezervlerinin azalan ömrü, yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırmaktadır. Geleceğe dönük üretim senaryolarında yenilenebilir enerji kaynaklarının enerji üretimindeki payının arttırılmasına yönelik çalışmaların hız kazandığı görülmektedir.

  Ülkemizin artan enerji talebini karşılamak, enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, çevre dostu üretime yönelmek için kaynak planlanmasında yenilenebilir enerji oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

  Elektrik Mühendisleri Odası; kamunun ve ülkenin çıkarlarının sağlanmasında, doğal kaynakların bulunmasında, korunmasında ve işletilmesinde, tarımsal ve endüstriyel üretimin arttırılmasında, ülkenin teknolojik kalkınmasında, çevrenin korunmasında gerekli girişimlerde bulunmakta ve uzmanlık alanlarına giren konularda etkinlikler düzenlemektedir.

  Bu anlayışla, yenilenebilir enerji kaynakları konusunda ilk sempozyum 2001 yılında İzmir Şubesi tarafından gerçekleştirilmiştir. 2003 yılında yine İzmir Şubesi tarafından ikincisi düzenlenen sempozyumu; 2005 yılında Mersin Şubesi, 2007 yılında Gaziantep Şubesi ve 2009 yılında Diyarbakır Şubesi tarafından düzenlenen sempozyumlar izlemiştir.

  Hidrolik, rüzgâr, güneş, jeotermal, biokütle, biyogaz, dalga, akıntı enerjisi ve gel-git gibi fosil olmayan kaynaklardan elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımının yaygınlaştırılması, bu kaynakların güvenilir ve ekonomik olarak kullanıma kazandırılması, kaynak çeşitliliğinin artırılması, atıkların değerlendirilmesi, çevrenin korunması, yenilenebilir teknoloji ile araştırma geliştirme çalışmalarında akademik ve uygulamaya yönelik bilgilerin verileceği "VI. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu"na katkıda bulunmaya çağırıyoruz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş