Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İftira ile gıybet arasındaki fark nedir , İftira ile gıybet arasındaki farkı açıklayınız Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Hile Gıybet Kibir İftira Kötü Zan Sözcüklerinin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İftira İle Gıybet Arasındaki Fark

  Sponsorlu Bağlantılar
  İftira ile gıybet arasındaki fark nedir,
  İftira ile gıybet arasındaki farkı açıklayınız


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hile Gıybet Kibir İftira Kötü Zan Sözcüklerinin Anlamları
 3. Gıybet Ve İftira Arasındaki Fark Nedir
 4. Hile Gıybet Kibir İftira Kötü Zan Anlamları
 5. Gıybet ve İftira Nedir
 6. Gıybet ve İftira
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Gıybet ile iftira arasındaki fark nedir..?

  İnsanların bir arada bulunduğu yerlerde her zaman entrikacı, dedikoducu, laf taşıyıcı, huzur bozucu kişiler olabilir. Bu insanlık tarihi kadar eski bir problem. Bu tarz insanları hayatın her alanında görmek mümkün, işte, apartmanda, okulda, ve akla gelebilecek her ortamda...


  Bu tarz kişilerin perişan ettiği ailelerin, dağılmasına sebep olduğu yuvaların haddi hesabı yoktur. İncir çekirdeğini doldurmayacak bilgi kırıntıları bu tarz insanların dilinde dolana dolana büyür ve sonunda bir çığ gibi zavallı muhatabının başında patlayıverir. Sonu cinayet ya da intiharlarla biten faciaların bile görüldüğü vakidir.
  Entrikacı, gıll-u gışlı ve halk tabiriyle “kurtlu” insanların işi gücü sinsi sinsi plan yapmak, insanları nasıl birbirine düşürebileceğini planlamaktır. Başka işi yoktur. Psikolojik bir boşluk ve hedefsizlik yaşamaktadır. İçinde tatmin edemediği duygular ve müthiş bir haset hâli vardır. Gıdaları, etraflarındaki olumsuzluklardır. Bu olumsuz havayı köpürtüp çoğaltmak, bire bin katmak en büyük maharetleridir.
  Herşeye olumsuz gözle bakmak, herşeyin bir kusurunu bulmak, her sözü kötüye çekmek, herkese karşı suizanda bulunmak ayırt edici özellikleridir.
  Allah’a imân etmiş veya bunun ötesine geçmiş bir insanın dedikodu veya daha beteri gıybet yapması mümkün değildir. Yapıyorsa, o kişinin “Allah”a imânında ve korkusunda zaaf var demektir. Gıybet, dedikodu, koğuculuk, laf taşıma gibi işleri ancak Allah’tan gafil insanlar yapabilir. Bu boş; ama çok tehlikeli sözleri ise ancak insafsızlar dinler. İnsan ilim ve iman için yaratılmıştır; ancak ciddi şeylere vakit ayırır, ciddi şeyleri konuşur.

  Gıybet ateşini, ancak imân suyu söndürebilir. Allah hepimize imânın gereğini yaşamak suretiyle; Allah Resûlünün yolunda yürümeyi nasip etsin ve kolaylaştırsın.

  Amin
 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş