Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bir evde evcil hayvan beslenebilmesi için ne gibi özelliklere sahip olması gerekir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bir Yerin Gösterimiyle İlgili Her Çizim Harita Değildir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 12      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Bir evde evcil hayvan beslenebilmesi için ne gibi özelliklere sahip olması gerekir?

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Evcil hayvanlarımız, konfor ve güvenden asla taviz vermeyen, sevme ve sevilme zamanını kendileri belirleyecek kadar özgürlüğüne düşkün; temiz, sessiz, zarif ve şirin dostlarımızdır. Sistematik bir şekilde yetiştirilmeleri henüz, yüz - yüzelli yıllık bir geçmişe dayanan, psikolojileri hala tam olarak çözülmemiş bu gizemli, çekici canlılar için en önemli şey; sahibi tarafından iyi tanınması, gereksinimlerinin tam olarak bilinmesidir.

  Tüm sevimliliklerine rağmen, iyi anlaşılamadığı zaman, pişmanlıkla ve suçluluk duygusu içinde terk edilen, ya da başkasına verilen dostlarımızı düşünürsek; onları daha iyi tanıyıp, onlara bu doğrultuda davranmanın önemi ortaya çıkacaktır.

  Evcil hayvanların yaşamını dengeli ve mutlu bir şekilde sürdürebilmeleri, sağlıkları ile birlikte, doğal davranışlarını devam ettirmeleriyle mümkündür. Bu da onun kimliğini tanıyıp, yapısal özelliklerini değiştirmeye çalışmadan, doğal davranışlarına onu sıkıntıya sokmayacak çözümler getirmekle sağlanabilir.

  Evcil hayvanlarımızla kurulacak sımsıcak bir dostluğun temellerini atmak, hiç de zor değildir.

  Evcil hayvanlar okşanıp sevildiklerinde uysallaşırlar. Aksi halde onlarda da tıpkı insanlardaki gibi birtakım takıntı ve kaygılar gelişebilir ve duygusal anlamda çöküntüler yaşayabilirler. İyi davranışların yerine ona kötü davranışlarda bulunulduğu takdirde onunla birlikte yaşama keyfinden ve lüksünden yoksun kalabiliriz.

  Eğer huzur içinde evcil bir hayvanla birlikte yaşamak istiyorsan, ona hak ettiği ilgiyi ve sevgiyi gösterip onun yaşama hakkına, beklentilerine, isteklerine duyulması gereken saygıyı duyman gerekir!

  Sevgi özen ister. Evcil hayvanlar sevgi konusunda doyumsuzdurlar. Onlar için ilgi; illa mama vermek, okşamak, bir çift sıcak söz değil; bazen biraz da oyundur. Oyun çoğu zaman birçok evcil hayvan için bir ödüldür. Hele ki oyunun sonunda onun seveceği türde çerez veya oyuncak varsa, hem senin hem de onun için keyif doruğa çıkar.

  Beslenme
  Evde beslediğimiz evcil hayvanların sağlıklı büyümeleri için yeterli ve dengeli beslenmeleri gerekmektedir. Doğru beslenme sayesinde, hem gözleri hayat dolu bir ev hayvanına, hem de uzun senelerimizi birlikte geçirebileceğiniz bir dosta sahip oluruz. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Evin sıcaklığı, evin genişliği, ve evin konforu gibi özellikler olmalı, bu örnekler arttırılabilir.


 5. Misafir Üye

  ya biraz özet çıkarsanız


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş