Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

camın kullanıldığı yerler nedir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Akustiğin Kullanıldığı Yerler Demirin kullanıldığı yerler bor madeninin kullanıldığı yerler elementlerin kullanıldığı yerler camın kullanıldığı yerler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  camın kullanıldığı yerler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  CAM ÇEŞİTLERİ

  Düz Cam:
  Düz cam üretiminde kullanılan teknolojiler, birisi ''eski'' diğeri ise ''yeni'' olmak üzere iki grupta değerlendirilmektedir.
  Eski teknoloji olarak nitelendirilen ''Sheet'' yöntemi genellikle (adi düz cam, buzlu-telli cam) üretiminde kullanılmaktadır. ''Sheet'' yöntemi emek yoğun nitelikli bir cam üretimdir.
  Yeni olarak adlandırılan cam üretimi ise ''Float'' adı verilen yöntemdir. Sermaye yoğun nitelikli bir cam üretim yöntemi olan ''Float'' yöntemi düz cam üretiminde en ileri aşamayı ifade etmektedir. Gerek kalitenin yüksekliği, gerekse işletme ve üretim maliyetleri açısından ''Float'' cam üretim teknolojisinin üstünlüğü diğerleriyle tartışılmaz durumdadır.
  Buzlu - Telli Cam:
  Yatay düz cam üretim yöntemi kullanılarak üretilen ve geleneksel teknolojilerin uygulandığı telli ve buzlu camlar değişik renk ve desende üretilerek inşaat sektöründe ve sanayide buzdolabı camı olarak kullanılmaktadır.
  Çift Cam (Yalıtım Camı):
  Günümüzde enerji tasarrufunun önem kazanmasıyla birlikte konutlarda ve bazı otobüslerde hem enerji tasarrufu, hem de ses izolasyon amaçlı olarak, iki düz camın arasına bir çıta konulması ve havasının boşaltılarak pencerelerde kullanılması uygulamasına verilen addır.
  Emniyet Camları
  Üretim şekline göre iki grupta değerlendirilirler:
  Temperlenmiş camlar, ısıtma ve ani soğutma (ısıl işlem) uygulanarak düz ve bombeli olarak şekillendirilirler. Özellikle otomotiv sanayiinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulanan ısıl işlem ile cama mekanik dayanıklılık kazandırılmaktadır.
  Darbe ile cam ufak parçalar halinde dağılmakta ve bu şekilde meydana gelecek büyük yaralanmaların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır.
  Lamine camlar ise, iki yada üç cam tabaka arasına plastik bir film konulup (genellikle polivinil butiral kullanılmaktadır.) ısıtılarak, cam tabakalar birbirlerine basınç uygulanarak yapıştırılması suretiyle elde edilirler. Otomotiv sanayii ile inşaat sektöründe kurşun geçirmez cam olarak kullanılırlar. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş