Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Öğretmen sevgi siyle ilgili yazılar , Öğretmen sevgi si hakkında yazılar eklermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Öğretmen sevgisi ile ilgili kompozisyon Baba sevgisi ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 208      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Öğretmen sevgisi ile ilgili yazılar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  .:: ÖĞRETMEN SEVGİSİ ::.

  Dünler için sevilmez onlar çünkü dünler biter ama onların sevgisi asla, onların öğrettikleri asla… Bir ateş kıvılcımına benzer bilgi, zaten onlarda bir mum gibi aydınlatır bizleri başkalarına ışık verirken tükenirler. Ama bir sevgi var ya hani düşlere daldığımız gecelerde uyandırır bizi o öğretmen mi geldi deriz kendi kendimize hayallerimizdeki kalbimizdeki ve onu istediğimiz gibi şekilden şekle düşünürken yağmur damlacıkları vurur penceremize bitiverir hemen hepsi. Hayaller bize uyumayı unutturmuştur ama bu hayat o hayalleri kime yaşatır bilinemez ki. Bir öğrenci bu duyguyu bilir, bilmelidir de. Bilmelidir ışığında aydınlandığı sevginin ismini anne, baba, abla veya abi nasıl hissediyorsa içinde. Sıcağı nasıl sıcak, soğuguda nasıl yaşıyorsa iliklerine dek sevginin gerçeğini de öyle hisseder kalbinin en derininde bütün içtenliği ve güzelliğiyle…
  İşte bu yüzden öğretmen demek sınıfa girip çıkmak değildir. bu yüzden adı abla, abi veya başka şeydir. Ve tanıdığımız her biri bize bir sözcük öğretse dahi gökyüzünden yer yüzene bir ağaç için yağan bir damla su misali gelir. Ağacın suya ihtiyacı vardır. Su ise bir başka canlıya kendini vererek onunla beraber farklı bir sesle merhaba der hayata. Sevgi o ağaç gibi, onu yaşatan su gibi her bir öğrencinin içindedir.
  Hayat ta o ağaçlarla doludur. Emek verilir, yol gösterilir, bir kalp bir başka kalbin içinde yeşerir. Ve yeşillerle dolu bir dünya düşlenir. Sevginin gerçekliğiyle samimiyeti ve büyüklüğüyle evet o sensin öğretmenim!!!

  DİLEK GÜLER 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Öğretmen Sevgisi

  Düşünün bir kerecik, insan bilgisiz yaşayabilir mi? Tabi ki yaşayamaz. Peki bilgiyi kimden öğrenir? İlk başta ailesinden sonrada ÖĞRETMENİNDEN. Öğretmen ailenin öğrettiğinden iki kat daha öğretir öğrenciye bilgiyi. Gelecekte o bilgiler sayesinde büyük bir adam olmasını sağlar öğretmen.
  Öğretmen çocuğa yeri gelince kızar yeri gelince de sever. Önemli olan öğrencinin bunu anlayıp, onunda öğretmenine olan sevgisini belirtmesidir. Söyleyin bana öğretmen sevilir mi, sevilmez mi? Öğretmen sevilir. Öğretmen anne baba yerine konulup sevilmelidir. Okul bizim ikinci evimiz, öğretmen bizim ikinci anne babamızdır. Öğretmen sevgisi, insanın öğretmenine olan saygısı, ailesine olan sevgidir... Öğretmenimizle aramız ne kadar iyiyse geleceğimizde o kadar açıktır. Onu derslerde dinler, bizde gelecekte ders anlatırız. Bilgili bir kişinin hayatında yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Yeter ki çaba göstersin, bilgisini öne çıkarsın.
  Öğretmen sevgisi başkadır. Öğretmen sevgisi yürekten gelir. Bizlerin sadece yapacağı şey öğretmenlerimizi dinleyip, sorumluluklarımızı yerine getirip, yüksek not alıp, öğretmenimize olan saygımızı ve sevgimizi göstermektir.


 5. uzay okyanusu

  Ogretmenler sadece belirli bir zaman zarfinin degil dunun,bugunun ve yarinin sahipleridir. İnsan egitimini ilk olarak ailesinden alir. Nasil bir aileden geldiyse benzer veya bunun uzerine kurulu olan davranislarla yasamini surdurur. Fakat insanlarin toplumdaki yerinin belirlenmesinde temel esas ogretmendir. Cunku ogretmenler bize verdikleri bilgilerle hayat felsefesini anlamamizi saglarlar. Olaylara bakis acimizi degistirirler,sosyal yasantimizda buyuk olcude rol oynarlar hatta kisiligimizin olusmasinda cok buyuk paya sahiplerdir. Butun bunlara bakilarak ogretmenin toplumdaki degerinin ve yerinin yadsinamayacagini soyleyebiliriz. Sonucta her yetisen nesil ogretmenlerin yetistirdigi nesildir. Ogretmenlerin bize asiladiklari bilgilerle hayatimizda belirli yerlere geliriz ve hayatimiza yon veririz. Ogretmenler, cok buyuk degere sahiptir...


 6. Misafir Üye

  çok teşekkürler çok güzel bilgiler var içinde. SAĞOLUN.....


 7. Misafir Üye

  bence çok güzel şeyler var teşekkürler FORUMLORD


 8. Misafir Üye

  ben hayatimda boyle guzel bir yazi gormemistim tesekurederim.


 9. eda

  gözümü açtığım da ilk annemi gördüm .yemeyi içmeye annem bana öğretti ama hiç bir zaman unutamamki öğretmenimin bize verdii bilgileri öğrettiği harfleri yol gösterdiği zamanları.kısacası ben bana ailem kadar önem veren kişiyi bırakın unutmayı hayatın boyunca onlara yaptığımız yanlış söylediğimiz kötü söz ,aynı anne babaya söylene kötü söz gibidir.anne babaya itaat allaha itaat gibidir ya.bizim bir anne babamızda öğretmenimizdir.öğretmen kutsaldır.her öğrencinin yeri onda ayrıdır.atamızın bile değer verdiği saydı duyduğu insanı bizim kötü söz söylememiz mümkünmüdür.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş