Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kardeş sevgi siyle ilgili yazı lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kardeş sevgisi ile ilgili kompozisyon Kardeş sevgisi ile ilgili şiirler Kardeş sevgisi ile ilgili
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 13      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kardeş sevgisi ile ilgili yazı

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  KARDEŞ SEVGİSİ

  Kardeş sevgisi nedir? Kardeş sevgisi kardeşini korumak ve sevmektir. Kardeşler birbirlerini korumalı ve sevmelidir. Kardeşler biri hasta ise ona hizmet eder. Bunu yazdığım gün 30.03.2018’dan 3–4 gün önce hastaydım ve ablam beni sevdiği ve benim hasta olmama üzüldüğü için benim istediklerimi yapıyordu. Ama biz hasta olmasak bile birbirlerimizi sevmeli ve iyiliğini istemeliyiz.

  Mesela Habil ve Kabil’i ele alalım. Onlar da kardeşti, ama Kabil kötü olduğu için Habil’i sevmiyordu. Ama birbirlerini sevselerdi daha iyi olmaz mıydı? O zaman şeytan da Kabil’e kötülük yaptıramazdı. Ama Kabil Habil’i sevmediği için kardeş kavgası çıktı. Hâlbuki kardeş kavgası çıkmaması lazımdı. Çünkü en kötü kavga kardeş kavgasıdır.

  En kötü kavga kardeş kavgasıdır. Bir ailede de böyledir, bir ülkede de… Buna göre birbirimizi sevmeliyiz. Ve arkadaşlarımızla da kavga etmemeliyiz. Çünkü hepimiz birer Müslüman kardeşiz. Kavga etmemeli, kin beslememeli ve birbirimiz için ne kadar iyilik ve fedakârlık yapabiliyorsak yapmalıyız.  Kardeşlikle ilgili hadisler  “Din kardeşinin ayıbını örten kimsenin, Allah Teala dünya ve ahirette kusurunu örter.”

  “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir, onu terk ve ihmal etmez.”

  “Kardeşinle mücadele etme, onunla alay etme, ona verdiğinden sözden dönme.”

  A.Harun TAŞDELEN 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş