Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan niçin evrensel bir varlıktır , sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın İnsan neden değerli bir varlıktır İnsan, bilen, öğrenen, irade sahibi, yapıcı

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden evrensel bir varlıktır

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  EVRENSEL İNSAN

  Evrensel İnsanlık Anlayışı, insanlığın ruhsal, psikolojik, bedensel ve maddesel bütünleşmesinin bir başka adıdır. Böyle bir bütünleşme ve şuurlanma, yepyeni ve gerçekten insana yakışan bir uygarlık ve kültürün yeryüzünde ortaya çıkmasına ve tüm insanlık ailesine yayılmasına neden olacaktır.
  Yeni bin yılın şafağındayız. İki binli yıllar başlayalı çok olmadı ama değişimleri sandığımızdan çok daha hızlı olacağa benziyor.. Işığın Altın Çağı yaklaşıyor. Işık İşçileri görev başında. Galaksimizin yapısı ve özellikle de manyetik alanı hakkında her geçen gün daha fazla şey öğreniyoruz. İnsan evrendeki yerini, şuuruna göre düzenler. Şuuru neyi aydınlatıyorsa algıları yerine bilgisi de ona göre değişir.
  Gezegenimize hayat, enerji ve ışık getiren, son derece yüklü parçacıklarla dolu enerjisini manyetik alan hatlarıyla tüm sistemimize yayan spiritüel etkiyi daha yakından tanımak zamanı yaklaşıyor. Samanyolu Galaksimize “Işık Getireni” tanımak, Bilgi ve Bilgelik yolunda yürümek bizleri “Evrensel Bilgilere” ulaştıracak ve Işığı kendi iyiliğimiz için istemeyi öğreneceğiz. Karanlığı ışığa yeterince tercih ettik zaten..

  Işık yayılmak için iç varlığımıza ihtiyaç duyar. İç varlığımızı genişletmenin tam zamanı... Böylesine anlamlı tarihi bir fırsatla karşı karşıya olduğumuz için çok şanslı sayılırız. Bizler ve bizden sonraki nesiller, yeni dengelerin kurulduğu dönemleri yaşayacaklar.şu anda bile dikkatli gözlerle gezegende olup bitenleri incelersek, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark edebiliriz.
  Işığı yaşamlarında var etmek isteyenler, aydınlığı karanlığa tercih edenler; “Evrensel İnsanlık Anlayışının” yayılması ve zihinlere “Işığın” nüfuz etmesi için gayretle çalışıyor. Sessiz-sedasız, gürültüsüz-patırtısız, iç varlığımızın gücüyle yapılacak olan bu çalışmalar, koşulsuz sevgi ve yargılamasız, şefkatli anlayış ve uygulama gerektirir. İyiye ulaşmak, “Bilgi Işığını” yayabildiğimiz yere kadar yaymak hepimizin hakkı.

  EVRENDEKİ YERİMİZ
  Ruh ve bedenin bir arada bulunmasından oluşan üçüncü bir varlık olan insan, şuur düzeyiyle evren içindeki konumunu belirler. Neyi idrak edebiliyorsa, şuuru neyi aydınlatabiliyorsa, algıları da ona göre değişir. İnsan, dünya ve evren içindeki yerini, şuur ışığının projekte ettiği mekâna ve zamana göre ayarlar. Şuur ışığımızı her an değişik noktaları aydınlatma gücü olan bir projektör gibi düşünebiliriz. Ve bu projektör sabit değildir. Şuur ışığımızı projekte ettiğimiz alan kadar varız. Fizik evrende maddî bir beden kullanmak zorundayız ama şuurumuz hiçbir maddî engelle sınırlanamaz ki... Şuur ışığımızı galaksimizin istediğimiz her köşesine gönderebilmek, yeni bilgi enformasyonları almak, bilgi taneciklerinin gücünü arttırmak istiyorsak; yıldız tozlarını sürekli kendine doğru çeken, “Büyük Yıldızlar” gibi saflaşmalı, parlamalı, pozitif enerjiyi ve bilgi taneciklerini kendimize cezbetmeliyiz.

  ÖĞRENİLEN BİLGİ
  21. yüzyıl, her insanın kendi yolunun taşlarını kendisinin oluşturduğu bir yüzyıl olacak. Her birimizin içindeki çeşitli sıkıntılar, tartışmalar, isyanlar, duygu ve düşünce alışverişleri, iç özgürlüğümüzü elde etme ve irademizi kullanma konusunda gösterdiğimiz kararlılık, kendi yolumuzu yeniden yapılandırmak istediğimizi gösteriyor. Eğitimin, ailemizin, gelenek ve göreneklerin verdiği bilgiler öğretilen bilgidir. Oysa yaşayarak, deneyerek, severek, kızarak, ıstırabını ve sevincini çekerek elde ettiğimiz bilgiler öğrendiğimiz, deneyimlediğimiz, yaşamın içinden alın teriyle çekip aldığımız bilgilerdir.
  Evrensel İnsanlık anlayışına ulaşmak için tüm insanî değerlerin ruhsal değerlerden kaynaklandığını; insanın psişik bir varlık olduğunu, ruhsuz bir psikoloji olamayacağını, ruh hakkında bedenle karar verilemeyeceğini ve ruhsallığın kendine özgü kanunlarını öğrenmek zorunda olduğumuzu anlamalıyız. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş