Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan niçin yalan söyler , sebebi nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Yalan Ve İftiranın İnsan Üzerindeki Etkileri Nelerdir Yalan Söylemenin İnsan Hayatındaki Olumsuz
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  İnsan neden yalan söyler

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsan neden yalan söyler  İnsan neden yalan söyler?? Bazıları için alışkanlık, bazıları için kaybetme korkusu..

  Bunu alışkanlık haline getirmiş olanlar için söylenecek pek fazla şey yok, ama kaybetme korkusu yüzünden yalan söyleyenlere bir çift sözüm var..
  Dürüstlük temeliyle örülmüş sevgilerin, dostlukların, aşkların içinde yalan olduğunun fark edilmesi , ustaca örülmüş o binayı temelden sarsar.. Kaybetme korkusuyla söylenen yalan, “kaybetme sebebin” olur..
  Kaybetmesen de karşındakini , bir daha dürüstlük bekleyemezsin ondan.. Eskisi gibi hissetmez sana karşı, doğruların bile yalan olur artık.. Sürekli artçılarla sallanırsınız, temel bozulmuştur bir kere.. Bunu kazanmak sayabilir misin?
  Tek bir kişinin gözünde bile yalancı durumuna düşmemek için bildiğim doğruları bile tartarım ben.. En ayıp, en günah , en komik , en aciz yanlarımı bile çekinmeden söyleyebilmemin sebebi budur.. İnsanım ben, herkes gibi.. Hatalarım, zayıflıklarım olacak, doğal bu.. Kime kendimi yüksek göstermem gerekir ki, kimi nereye kadar kandırabilirim.. Herkesi kandırsam bile, gerçeği bilen beynimi nereye kadar uyutabilirim? İnsan doğası bellidir. Olduğundan daha farklı görünmeye çalışmak kime ne kazandırır? Yaşın 26 yada 29 olmuş ne fark eder? Ya da işsiz olup olmadığın, aldığın maaş, kıyafetinin ne marka yada kaç lira olduğu.. Sen insansın!! Neysen o sun.. Bırak seni sen olduğun için sevsinler.. Ya da sevmesinler..
  Dünyaya çıplak geliyoruz.. Sonra ayıpları örtmek için kıyafetlere bürünüyoruz.. Bir yaprakla başladı bu gizleme isteği, sonra kumaşa, kıyafetlere dönüştü, şimdiyse markalarla gizliyoruz bedenlerimizi.. Zaten hayatımızda bu kadar örtü varken, kişiliğimizi, benliğimizi gizleme isteğimiz nerden geliyor peki? Asıl benliğimizi de örtersek, gizlersek bizden ne kalıyor geriye??
  Neysen o sun.. Ne kadar sensen, o kadar gerçek ve değerlisin.. Yalan ancak kaybetmekten korktuklarını kaybetme sebebindir..
  Yalan söylüyorsan, baştan kaybetmişsin demektir..
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  zor durumda kaldığımız zaman yalan sözleriz


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş