Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Ruh sağlığını etkileyen çevresel faktörler nelerdir? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sindirim sisteminin sağlığını etkileyen olumsuz faktörler nelerdir İnsan kaynakları yönetimini etkileyen çevresel faktörler nelerdir?
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Ruh sağlığını etkileyen çevresel faktörler nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ruh Sağlığını Etkileyen Faktörler

  Teknolojik ve bilimsel gelişmelere paralel olarak insan sağlığıyla ilgili bazı sorunların değişimleri gözlenmektedir
  .Aşılar ve antibiyotikler, salgınlara neden olarak birçok insanın ölmesine kadar giden bulaşıcı hastalıklar önemini kaybetmiştir.Ruhsal sorunların başlıca etkenlerini saymak gerekirse: kişisel ve çevresel etkenlerle doğal afettir.
  Yaş ve cinsiyet

  Ruhsal açıdan oluşan sorunlar belli yaş gruplarında oluşur.İnsanlarda ruhsal sorunlarla karşılaşma yaşları 30 50 ve 65 yaş dolaylarında görülmüştür.Bu yaşlarda menepoz, erkeklerde andropoz dönemlerinde sıkıntı ve ruhsal bozukluklar oluşur.

  Alışkanlıklar
  Bireylerin her gün kendine özgü bir planı vardır.Günlük yaşam içerisinde ne zaman saat kaçta ne yapacaklarını planlarlar.Bunun sayesinde birey başarılı olur.Ama plansız bir birey başarısızdır.Buda kötü alışkanlıklara itebilir.Çünkü planı olmayan bir insan her an her şey yapabilir.Biri bir yere çağırdığında gidebilir.Buda ruh sağlığını etkileyen kişisel faktörlerden biridir.

  Meslek
  Her insanın bir mesleği vardır.İnsanlar yaşamlarını sürdürebilmek için çalışırlar ve bunun sonucunda para kazanırlar.Kişi yaptığı işten para kazanmalıdır.Ve çalıştığı işten zevk duymalıdır.Eğer işi kötüyse bir de para kazanamıyorsa bireyin ruh sağlığı bozulabilir.

  Medeni Durum
  Ailede birbirine saygı çok önemlidir.Saygı ve sevgi içerisinde olmalıdır aile bireyleri.Güçlü kişilikleri olan insanlar sık kavga etmezler.Ruh sağlıkları da etkilenmez.Ama sık sık kavga ediliyorsa ruh sağlıkları bozulabilir bireylerin.Çocukları varsa bunlarda etkilenir bunlardan.Çocuğun ileriki yaşamında olumsuz etkiler bırakır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş